חדשות חמות
בית / אופנה / זה הזמן לבגד המודפס ב-3D לפי דרישה. ובלי תפר אחד אפילו

זה הזמן לבגד המודפס ב-3D לפי דרישה. ובלי תפר אחד אפילו

Share

בהשפעת תנועת המייקרים ובמיטב החזון של מדפסות התלת מימד, מתהווה ממש בימים אלה פרוייקט Electroloom, שמנסה לאפשר לאנשים לתכנן ולייצר לעצמם בגדים, ממש מאפס.

לאחר שנה וחצי של תכנון וייצור אבות טיפוס, המדפסת הראשונה נחשפת בימים אלה באתר קיקסטארטר, במסגרתו מבקשים היזמים לאסוף מספיק כסף לתחילת פעילות מסודרת והשקתו של ה-Electroloom Developer Kit – כלי המאפשר לתכנן ולייצר בגדים, מכובעים, דרך חצאיות ועד גופיות, בתהליך הדפסת תלת מימד – בלי לעשות שימוש בחוטים (!), בד (!), מחטים (!), או תפירה (!)… מה כן צריך? מחשב, תוכנת עיצוב כלשהי, כשרון בסיסי וכמובן את ה-Electroloom שיעשה את העבודה.

THE3DZONE-ELECTROLOOM1 THE3DZONE-ELECTROLOOM3

מאחורי הקלעים, הטכנולוגיה החדשה (Field Guided Fabrication) הופכת את כל תהליך ייצור הטקסטיל לצעד אחד פשוט ביותר. במקום לשלוח את חומרי הגלם לבתי חרושת מיוחדים, שם הם עוברים אינספור תהליכים ליצירת הבד, כעת גם השלב הזה נחסך ועוברים היישר למוצר הסופי.

THE3DZONE-ELECTROLOOM4

שלב הבסיס הוא יצירת ה"תבנית". זו מתוכננת דיגיטלית במחשב בכל צורה שרק רוצים ובאיזה חומר שרוצים. התבנית מועברת למכשיר ה-Electroloom, ממוקם ותמיסה נוזלית, שבה רכיבי סיבי ננו, פרי פיתוח החברה, 'מונחה' לעבר התבנית באמצעות שדה אלקטרוני. הנוזל מצפה את התבנית והסיבים נשזרים האחד בשני ליצירת האריג החדש. עם ההסרה מהתבנית, ניתן לעשות במוצר הארוג, בין אם מדובר בכובע, חולצה, או חצאית, ככל העולה על הדעת, בדיוק כמו עם בגדים אחרים.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

דנית מכה שנית

שגרירת ישראל בעולם, בתחום ההדפסה בתלת מימד, דנית פלג, חוזרת עם הצעה מפתה: הזמנה און …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share