בית / אופנה / אין כמו עירום של דוגמניות על למכירה של פסלים בתלת מימד

אין כמו עירום של דוגמניות על למכירה של פסלים בתלת מימד

Share

צלם האופנה המאוד ידוע, ניק נייט, הוא לא רק צלם סופר-מוכשר. הוא יודע לזהות טרנדים, כך שתמיד ניתן למצוא אותו בחזית גל חדשנות. ועכשיו, איך לא, הוא גם זה שמוביל את תחום הפיסול הצילומי.

למרות שבשם יש שני סוגי אמנות קלאסית, ההולכת שנים רבות אחורה, שורשי הפיסול הצילומי טמון במאה ה-21 והטכנולוגיות שהיא הביאה עימה. ההליך פשוט יחסית: סורקים בתלת מימד את האובייקט וזה מודפס בתלת מימד. ״אני עושה שימוש בדיוק באותה שיטה בה אני מצלם״, אומר נייט. ״אני מחפש את הצורה, את אותו משהו חמקמק, את הרגש, רק שבמקום תמונה בסוף היום אני מקבל פסל. האובייקט נוצר תוך שימוש בשפת הצילום, דוגמת חשיפות מרובות, עומק שדה וכד׳״ והוא מודה שלעתים הוא אף מרטש את התוצר הסופי בדיוק כמו שצלם עושה שימוש בפוטושופ בצילומי מגזין. ״ההבדל הוא שכן מדובר בתמונה כמו פסל״. המוצר הסופי הוא ביטוי מדוייק של המידע הדיגיטלי שנלכד בסריקת התלת מימד ועובד בתוכנת CAD.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

כדי להדגים את יכולות אמנות התלת מימד (וגם בשביל היחסי ציבור…) נייט כבר סרק ודגם את ליידי גאגא, ליברטי רוז ודפנה גינס – ״נשים חזקות שמעצבות את התרבות הויזואלית שלנו״, אבל גולת הכותרת היא העבודות שהוא ביצע עבור הדוגמניות קייט מוס ונעמי קמפבל, שהפכו לפסלי תלת מימד גדולים מהחיים.

the3dzone-il-1-5

הפסל הראשון, Statuesque, של קמפבל בעירום משוכל פי 3 להעצמת האפקט. הוא מודפס בפוליסטירין לבן ומבוסס באופן חופשי על יצירת האלביס של אנדי וורהול והוא נחשף לראשונה במסגרת אירוע ה-SHOWstudio בלונדון. נייט הגדיל לעשות ופתח אתר בו ניתן לצייר גרפיטי על הפסל וזה יוקרן בזמן אמת על הפסל עצמו.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

היצירה השניה היא קייט מוס, גם היא בעירום, כשהיא מכונפת כמלאך. את התמונה משלים זר קוצני על הראש. במקרה הזה נעשה שימוש בפורצלן. ״אני אוהב את החדשנות שבזה. זהו גשר לעולם חדש״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

Share

אודות The3D Zone

Check Also

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

כשעולמות נפגשים: צורפות והדפסת תלת מימד – פרויקט השדכן

שבוע העיצוב שנערך לא מכבר בירושלים, היווה נקודת מפגש בין מגוון יוצרים, שייתכן וביום יום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share