חדשות חמות
בית / אמנות / כלי נגינה שהודפסו בתלת מימד ריגשו המונים עם סגירת שבוע ה-3D PRINT בניו יורק

כלי נגינה שהודפסו בתלת מימד ריגשו המונים עם סגירת שבוע ה-3D PRINT בניו יורק

Share

שבוע כנס ותערוכת ה-3D PRINT נסגרו בקול תרועה רמה בני יורק עם הופעה מחשמלת של כמה מכלי הנגינה המסקרנים ביותר בעולם, שהודפסו, אלא מה, בהדפסת תלת מימד. בלב ההופעה כיכב בענק כינור 2-string Piezoelectric שפותח והודפס על ידי צוות חברת  MONAD Studio של הזוג זלצברג וגולדמברג (ורוניקה ואריק – בהתאמה).

הפרוייקט העיצובי כולו, שזכה לשם MULTI, הוא חלק ממיזם שאפתני “Sonic Art Wall Installation” – מיצב שבסופו צפויים להיות מיוצרים 5 כלי נגינה שונים המחוברים לקיר אקוסטי גדול שעליו גם נתלים כלי הנגינה כשהם אינם בשימוש (נכון להיום רק 3 מהכלים הודפסו במלואם והם אלה שגם לקחו חלק בקונצרט). בנוסף לכינור שזכה לאלפי לייקים כבר בזירה החברתית (ואם רואים אותו מבינים גם למה) הודפסו גם גיטרת בס אלקטרונית (‘monobarasitar’) וצ'לו רב מידות.

כינור 2-string Piezoelectric קרדיט: MONAD Studio / Eric Goldemberg + Veronica Zalcberg
כינור 2-string Piezoelectric
קרדיט: MONAD Studio / Eric Goldemberg + Veronica Zalcberg

סקוט אף. הול, האחראי על הנגינה, המוסיקאי ופרופסור לאמנות ועיצוב באוניברסיטת פלורידה, ניגן על הצ'לו ועל הגיטרה יחד עם עוזרתו שהשתלטה על הכינור וההמולה היתה רבה… בראיון שנתן הול לאדי קרסנשטיין, כתב מגזין 3DPrint.com, סיפר הול כי למרות העיצוב הבהחלט חריג, דווקא הצלילים היו יותר שגרתיים ודי דמו באופיים לצלילי כלים מסורתיים. "העיצוב והעובדה שמדובר בהדפסת תלת מימד אמנם עושים את שלהם", אמר.

סקוט אף. הול עם אחד הכלים המודפסים על רקע הקיר האקוסטי המיוחד
סקוט אף. הול עם אחד הכלים המודפסים על רקע הקיר האקוסטי המיוחד

ברקע ההדפסה שימשו את הצוות מדפסת ה-Replicator Z18  של חברת מייקרבוט ולדברי החברה הדפסת הצ'לו לקחה 10 ימים רצופים, כשהתהליך בוצע בשלושה חלקים שהודפסו בנפרד והודבקו ידנית. הגיטרה הודפסה בהרצה אחת, עם חלק אחד קטן שהגיע כבר מוכן ואילו הכינור הודפס בשני חלקים.

ומה הלאה? החברים ב-MONAD מספרים שהתחילו לעבוד על אקורדיון כמו גם כמה כלי נשיפה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone-מגזין הדפסת התלת מימד

Autodesk מככבת בתערוכה של הקריקטוריסט שלמה כהן

מי שמגיע בימים אלה למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון, שם מוצגת תערוכה רבת היקף של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share