חדשות חמות
בית / אמנות / Autodesk מככבת בתערוכה של הקריקטוריסט שלמה כהן

Autodesk מככבת בתערוכה של הקריקטוריסט שלמה כהן

Share

מי שמגיע בימים אלה למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון, שם מוצגת תערוכה רבת היקף של אחד השמות היותר מוכרים בתעשייה – שלמה כהן, מעצב, מאייר וקריקטוריסט, אינו יכול שלא לשים לב לקיר ענק, שעליו פרש כהן את תהליך היצירה העכשווי שלו: יצירת איורים בתלת מימד – שאף ניתן להדפיס בהדפסת תלת מימד (!). כהוכחה ניצחת ליכולות הטמונות בחידוש, מציג כהן על פודיום את פסל הראש שלו עצמו, כפי שהודפס במעבדת התלת מימד של Autodesk בתל אביב, שאף סייעה לאמן לאורך כל הדרך וליוותה אותו בהליכי ההפקה (וגם ציידה אותו בתוכנת ה-Mudbox הפופולרית).

תערוכת היחיד, ״שלמה כהן מסביר פנים: 50 דיוקנים סאטיריים״ מציגה דיוקנים סאטיריים של מנהיגים מכל קצוות הקשת הפוליטית בלי הבדל, דת גזע דת ומין, אותן יצר כהן לאורך שנות עבודתו. הדיוקנים מוצגים על פני שני צירי זמן מקבילים: ההיסטוריה של הממשל במדינת ישראל מחד והתפתחות ציור הפורטרטים של כהן מאידך.

״תוכנת ה- Mudbox מציעה פרדיגמה חדשה לעיצוב תלת מימדי מבוסס כלים דמויי מברשת המאפשר למשתמשים לפסל צורות אורגניות בחללים תלת מימדיים״, מסביר איתן צרפתי, מנהל תחום ה- Digital Manufacturing ב- Autodesk תל אביב שליווה מקרוב את הפרוייקט של כהן. ״התוכנה המיועדת לפסלים מסורתיים ודיגיטליים ומספקת ערכת כלים פשוטה ומהירה לעיצוב יצירתי, בניית מודלים ומפרטים. אלמנטים תלת ממדיים שנוצרו באמצעות תוכנת ה- Mudbox מיובאים בדרך כלל לתוכנות ה- 3D Max וה- Maya של Autodesk לשם יצירת טקסטורות, הלבשה, אנימציה ועיבוד סופי״.

the3dzone-מגזין הדפסת התלת מימד

צרפתי מספר כי התוכנה משמשת בתחום האפקטים הויזואליים, מידול ופיתוח סביבה בתלת מימד לחברות המובילות בתחום זה, לרבות חברות כמו Weta Digital, Epic Games, The Golden Compass  ועוד רבות אחרות. באמצעות התוכנה עוצבו יצורים פוטו-ריאליסטיים בסרט שובר הקופות "קינג קונג" ובסרטים  The Golden Compass, Fred Claus ו- Inkheart. ״Mudbox נרכשת בנפרד או כחלק מחבילת Creative Suite הכוללת גם תוכנות נוספות מבית Autodesk . בין היתרונות שיש לתוכנת ה- Mudbox להציע, היא טכנולוגיה מעט שונה מן התוכנות האחרות בכך שמייחסים לה  כלים המביאים אותה אל מעבר לגבולות המסורתיים״.

צרפתי מסביר כי הרזולוציה הגבוהה של התוכנה והיכולת להגיע לדיוק רב בזמן קצר ביותר מהווים את היתרונות המרכזיים של תוכנה זו אל מול תוכנות גרפיקה אחרות בתלת מימד. המשתמש בתוכנה יוצר סביבת תלת מימד ובה ניתן ליצור ׳מצלמות׳ נעות ומסומנות. המודל מורכב מפוליגון מש, בו ניתן לטפל במכלול הכלים שבתוכנה, כשניתן לטפל בו גם בחלקים קטנים יותר על מנת להגביר את הרזולוציה ואת מספר הפוליגונים מהם המודל בנוי ומפוסל. ״אנו מזהים כיום מעבר לתוכנה של לא מעט אמני תלת מימד בתוכנות הגרפיקה השונות, בעלי רקע בפיסול ובציור, סטודנטים בעלי רקע באמנות חזותית מכל סוג – אינטראקטיב, עיצוב תעשיתי, אנימציה, גרפיקה ועוד״.

לכהן, שמודה כי הוא ״נדלק״ על הטכנולוגיה ועושה בה שימוש אינטנסיבי, יש גם חלום קטן: לארגן סדרת מפגשים עם אנשי מפתח (בעיקר פוליטיקאים, אבל, לא רק) במסגרתם הוא יעניק להם קריקטורה ופסלון תלת מימד שהודפס במיוחד עבורם״…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone-מגזין הדפסת התלת מימד12

פני המומיה בת ה-2000 שוחזרו באמצעות הדפסת תלת מימד

מי שמנסה לחשוב על שימושים אקדמיים לתחום הלוהט של הדפסת תלת מימד, בוודאי לא מעלה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share