חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / הסטארט-אפ ההולנדי שידפיס לנו גשר

הסטארט-אפ ההולנדי שידפיס לנו גשר

Share

פעם בכמה זמן צץ לו סטארט-אפ שמשנה סדרי עולם. וכבר ראינו לא מעט כאלה וחלקם היו אפילו ישראלים כחול לבן. והנה מגיע לו סטארט-אפ שכזה – MX3D – והפעם מהולנד, והוא הולך לעשות מהפיכה בתחום הדפסת התלת מימד במתכת.

MX3D שפיתחה והמציאה דרכים חכמות להדפסה במתכת (חומרה, תוכנה וחומר הדפסה), מתכננת כעת לבנות גשר שיודפס כולו במדפסת תלת מימד. על פי החברה, שנשמעת מאוד בטוחה בעצמה, הליך הבניה יחל בספטמבר השנה והמיקום הנבחר הוא אחת התעלות בעיר אמסטרדם, כשהגשר, יהיה להולכי רגל.

באדיבות MX3D
באדיבות MX3D

THE3DZONE-3Dbridge

על פי התוכנית, הרובוטים שפיתחה החברה ידפיסו את מסגרת הגשר שעליה הם יתקדמו לאט לאט, תוך שהם מדפיסים ומרתכים את חלקיו האחרים של הגשר זה לזה. הגשר תוכנן על ידי מהנדס החברה, יוריס לרמן שהסביר כי בתהליך ההדפסה הוא יעשה שימוש אינטנסיבי בפלטפורמת ה- Spark, של השותפה העסקית, חברת Autodesk, פלטפורמה פתוחה וחינמית להדפסה בתלת-מימד, שמחברת בין המידע הדיגיטלי למדפסות תלת-מימד ובדרך חדשה – שמרבית רכיביה פותחו במרכז הפיתוח של Autodesk בישראל.

"אני מאמין גדול בעתיד ההפקה הדיגיטלית", אומר לרמן. "הגשר שלנו ידגים יפה כיצד הדפסה ב-3D נכנסת סוף סוף לעולם ה'מידות האמיתיות', לאובייקטים הפונקציונליים שעשויים מחומרים שיחזיקו מעמד שנים רבות וכל זאת תוך חופש צורני מלא בעיצוב הסופי. יש כאן בבניית הגשר, כפי שאנו הולכים לבנות אותו, בהחלט מטאפורה יפה לחיבור שבין העיר הישנה לטכנולוגיה הסופר-חדשה". THE3DZONE-Sketches-Bridgeלדברי לרמן, בחברה מקווים שהטכנולוגיה שתשמש לבניית הגשר תאומץ באתרי בנייה רבים ברחבי העולם כולו, במיוחד במקומות בהם מדובר במשימות בגובה רב, או במקומות בהם יש יתרון לזרועות הרובוטיות החכמות.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד

מדפסות תלת מימד שמטפסות על עצים? בהחלט כן

פרוייקטי הגמר של שלל המוסדות הגבוהים לאמנות, אדריכלות, עיצוב ומחשבים, מציפים בימים אלה את הגלריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share