חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / לגור ׳על אמת׳ בבית מודפס

לגור ׳על אמת׳ בבית מודפס

Share

כולם מדברים כל הזמן, כן גם אצלנו ב-The3DZone על בתים מודפסים. ולמה לא? הרעיון קוסם לכולם. אבל, מכאן ועד המציאות עוד רחוקה הדרך. כעת, האנשים הטובים של אוניברסיטת איינדהובן מתכננים לשבור את המיתוס. יש להם תוכניות מגובשות ביותר להדפסה של סדרת בתים שייבנו כולם באמצעות מדפסות תלת מימד אמתניות שידפיסו את הבתים בבטון.

בתוכנית: הדפסה של חמישה בתים והגימיק הגדול: הם לא מיועדים להדגמות הטכנולוגיה אלא למגורי אדם ויושכרו לכל דורש. לדברי נציגי האוניברסיטה, זהו הפרוייקט המסחרי הראשון מסוגו בעולם להדפסת בתי מגורים בתלת מימד. ״הבתין ייבנו לפי כל הסטנדרטים המחמירים ביותר לבתי מגורים ויעמדו בכל הדרישות. יש לנו כבר הסכם עם חברת נדל״ן מקומית שתטפל בכל שלבי ההשכרה…״.

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

למשימת העיצוב נבחרה חברת אדריכלות הולנדית, Houben & Van Mierlo Architecten, והם אלה שכבר העניקו למיזם המהפכני את שמו החדש: Project Milestone. עוד בתמונה: הרשות המקומית, הקבלן  Van Wijnen, יצרן החומרים  Saint Gobain-Weber Beamix וחברת ההנדסה  Witteveen+Bos.

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

המבנה הראשון אמור להיות גמור במהלך 2019. מדובר במבנה חד קומתי, עם שלושה חדרי שינה. אחריו יגיעו עוד ארבעה מבנים בעלי קומות וכולם מיועדים להתמקם על גדות נהר המירהובן, ליד שדה התעופה המקומי. המבנים ייבנו אחד אחר השני כאשר לאורך התהליך יוסקו לקחים. בשלב הראשון ההדפסה תתבצע בין כתלי האוניברסיטה, אבל בשלבים הבאים כבר מתכננים להעביר את מדפסת הענק של הבטון לשטח הבנייה עצמו. ״הצורה המיוחדת של המבנים נובעת מיתרונות ההדפסה בתלת מימד שנותנת למתכננים אינספור אפשרויות שלא קיימות בבנייה הרגילה״. באוניברסיטה מקווים כי המיזם החדש יבסס את מעמדה של האוניברסיטה כמוסד אקדמי מוביל בתחום ההדפסה בתלת מימד בבטון. את הנסיון הראשון בתחום הם ביצעו (וזכו לתהילת עולם) בעת שהדפיסו את גשר הבטון הראשון בעולם במהלך שנת 2017. ״מדובר בטכנולוגיה שוברת שוויון עם פוטנציאל אדיר בתחום הבנייה. מעבר לכל היתרונות מכיוון העיצוב, יש כאן יתרון נוסף: קיימות. יש צורך בפחות בטון, אין בזבוז ויש צמצום משמעותי בפליטת גז ה-CO2 שקורית בהליכי הבנייה הרגילים בבטון״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מכריזה על ה- J850 TechStyle – מדפסת תלת מימד ייעודית לעולם האופנה

מדפסת ה– J850 TechStyle מאפשרת למעצבי האופנה, כמו גם למותגי העל בתחום, להדפיס בתלת מימד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share