חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / מדפסות תלת מימד למלחמה בנזקי דאעש?

מדפסות תלת מימד למלחמה בנזקי דאעש?

Share

מסעות ההרס המתועדים של חמומי המוח מדאעש, במסגרתם מפוצצות שכיות חמדה ואתרים ארכיאולוגיים חשובים לאנושות כולה, הביאו בימים אלה להתארגנות שמערבת, איך לא, מדפסות תלת מימד…

המשימה שמאחוריה עומד המכון לארכיאולוגיה דיגיטלית (IDA) באוקספורד, היא לגייס 2 מיליון ליש״ט, שינוצלו לתיעוד מהיר באמצעות מצלמות לת מימד, של כל אתרי הארכיאולוגיה החשובים הנמצאים בסכנת הכחדה. הסיבה: אם ייגרם להם נזק – ניתן יהיה לשחזרם באמצעות הדפסות תלת מימד.

the3dzone-isis3the3dzone-isis5the3dzone-isis1

המיזם נולד לאחר שלוחמי דאעש פיצצו והרסו כליל את מקדש Baal Shamin בן האלפיים בפאלמירה, סוריה, פעילות שהוכרזה כבר על ידי יונסקו כ״פשע מלחמה״. לדברי רוג׳ר מיייקל, מנהל IDA, אסור לתת לאנשי דאעש לשכתב את ההסטוריה של האיזור והתקווה טמונה בתיעוד באמצעים דיגיטליים של העבר – לפני שטרוריסטים יגיעו אליהם. על פי IDA, עד סוף השנה יצולמו במסגרת הפרוייקט מעל 5 מיליון תמונות ועד סוף 2017 יגיע המספר ל-20 מיליון, כשעיקר העבודה תתבצע על ידי מתנדבים במדינות דוגמת לבנון, עיראק, איראן, תימן ותורכיה. בשלב הבא יגוייסו מדפסות לת מימד שידפיסו את האתרים – במידה והללו יהרסו. מייקל אומר שטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד מתקדמת בקצב מהיר, גם בתחום הבנייה וכדוגמה מביא את פרויקט הבנייה מחלקי הדפסות תלת מימד של בניין בן 5 קומות בפארק התעשייה Jiangsu בסין.

https://youtu.be/kjKeqskMryo

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד

מדפסות תלת מימד שמטפסות על עצים? בהחלט כן

פרוייקטי הגמר של שלל המוסדות הגבוהים לאמנות, אדריכלות, עיצוב ומחשבים, מציפים בימים אלה את הגלריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share