חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / Autodesk הובילה פרוייקט שימור דיגיטלי של העיר וולטרה באמצעות מידול בתלת מימד של בתים ויצירות אמנות

Autodesk הובילה פרוייקט שימור דיגיטלי של העיר וולטרה באמצעות מידול בתלת מימד של בתים ויצירות אמנות

Share

Autodesk, המובילה הגלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה, סיימה בימים האחרונים  פרוייקט לשימור דיגיטלי של אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים בעיר העתיקה של וולטרה (Volterra) באיטליה. הפרוייקט, שמטרתו הייתה לתעד ולשמר לטובת הדורות הבאים, מבנים היסטוריים, כמו גם יצירות אמנות רבות ערך, בוצע על ידי קבוצה בינלאומית של אדריכלים, מהנדסים, היסטוריונים וסטודנטים. במהלך המבצע נעשה שימוש בכמה מהמוצרים והפתרונות ה׳חמים׳ יותר בטכנולוגיה העכשווית, כולל רחפנים, פוטוגרמטריה וסריקות לייזר, כמו גם טכנולוגיות מציאות וירטואלית ותוכנת ה-Autodesk ReCap 360, שבפיתוחה לקח חלק הצוות של מרכז הפיתוח של Autodesk בישראל.

לדברי מרקו בוסלי, ראש עיריית
וולטרה, ההזדמנות לצלם, למפות ולשחזר דיגיטלית כל פינה של במורשת העיר, הביאה ליצירת ׳ספר וירטואלי היסטורי׳ של וולטרה ועברה לטובת הדורות הבאים.

מידול בתלת מימד
העיר וולטרה היא אחת הערים העתיקות בעולם, שמעולם לא ננטשה. היא נבנתה לפני כ-3000 שנה וכוללת כמה פנינים אדריכליות, דוגמת הקשת האטרוסקית העתיקה בעולם ותיאטרון רומי מרשים. הסריקות והמודלים שבוצעו במקום יסייעו לאדריכלים ומתכנני ערים בשחזורים עתידיים, אך בעיקר ישמשו לשימור המורשת התרבותית לטובת הדורות הבאים, שיוכלו לחוות את העיר בהתנסויות אינטראקטיביות ווירטואליות״, אומר עילאי רוטביין, מנהל תחום הבניה ב-Autodesk ומנכ״ל Autodesk ישראל. ״הדיגיטציה של החלקים ההיסטוריים של העיר, מאפשרת מעתה להחזיר לחיים את וולטרה וההסטוריה שלה״.

הפרוייקט כלל 3 חלקים: שחזור דיגיטלי של יצירות ומבנים ארכיאולוגיים, בניית מודלים של מבנים היסטוריים ויצירת מודלים אינטראקטיביים של אתרים היסטוריים. בחלק הראשון לקחו חלק רחפני 3DR מצויידים במצלמות ותוכנות סריקה, כמו גם סורקי לייזר מתקדמים. המידע עובד והועלה לענן, שם נוצרו מודלים בתלת מימד באמצעות ה- Autodesk ReCap 360. בשלב השני נוצרו מודלים בתלת מימד של מבנים היסטוריים וארכיטקטוניים, תוך שימוש בסריקות לייזר שעובדו באמצעות Autodesk Revit. בשלב השלישי נדגמו באמצעות מצלמות דיגיטליות רבות עוצמה כל יצירות האמנות העתיקות הנמצאות במוזיאונים שבעיר, כמו גם המבנים ההיסטוריים והפכו למודלים תלת מימדיים. הללו ישמשו לתערוכות וירטואליות ולמטרות מחקר ואף לטובת הדפסה בתלת מימד.

מידול בתלת מימד

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד

מדפסות תלת מימד שמטפסות על עצים? בהחלט כן

פרוייקטי הגמר של שלל המוסדות הגבוהים לאמנות, אדריכלות, עיצוב ומחשבים, מציפים בימים אלה את הגלריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share