חדשות חמות
בית / אמנות / איך יצרה Sandvik גיטרה בהדפסת תלת מימד שחסינה מהריסה על הבמה

איך יצרה Sandvik גיטרה בהדפסת תלת מימד שחסינה מהריסה על הבמה

Share

כוכבי רוק, מאז ומעולם נוהגים להרוס את הגיטרות שלהם על הבמה. אבל, לא עוד. חברה שוודית קטנה אחת יצאה לבדוק מה עושים בנדון…

המשימה של חברת Sandvik השוודית (העוסקת ביום יום בטכנולוגיות ייצור בתלת מימד ובהדפסות מתכת) הייתה לא פשוטה: בנייה של גיטרה חסינת פגעים. כזו שתעמוד בכבוד גם בפני הרוקיסט הפרוע ביותר. וכן, שהיא גם תהיה כזו שתוכל לנגן את הצלילים הלוהטים ביותר. למשל של הגיטריסט השוודי הידוע Yngwie Malmsteen.

בשלב ראשון יצא הצוות לבחון מקרוב, תוך שימוש בסרטוני יוטיוב, איך בדיוק מתבצע הרס גיטרות על הבמה כשהמטרה היתה לייצר כלי נגינה פעיל שאינו ניתן להריסה. על הדרך עשו שימוש במגוון תוכנות מתקדמות שיאפשרו את החישובים המורכבים שנדרשו לעבודה. ״הדייקנות כאן היתה הכרחית״, אומר הנריק לויקנן, מהנדס ומפתח בצוות. ״התוכנות שלנו אותן פיתחנו במשך שנים של נסיון בשטח סייעו כמו גם השיחות שקיימנו עם נגני גיטרות…״. 

המשימה הייתה מורכבת: בניית גוף חזק מאוד ועם זאת קל ביותר. החברה, הידועה ביכולות הדפסת המתכת שלה, החליטה לעשות שימוש במדפסות מתכת כדי להדפיס את גוף הגיטרה וכחומר הגלם בחרו להשתמש באבקת טיטניום. עוביין של השכבות בהדפסה, לא עלה על שערת אנוש. בשאר חלקי המבנה של הגיטרה השתמשו בהדפסה של hyper-duplex steel – חומר ש- Sandvik מהיחידות שהצליחו עד היום לעבד בהצלחה רבה.

והתוצאה? לדברי Malmsteen: ״פשוט מדהימה״. באחת ההופעות בפלורידה הוא ניסה להרוס אותה, אבל, לשווא. היא מיאנה להישבר… ״עשיתי כמיטב יכולתי אבל לא ממש הצלחתי במשימת הריסוק…״. 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

גדולים מהחיים: עצמות הלווייתנים שוכפלו באמצעות סריקות והדפסת תלת מימד לטובת תצוגות מוזיאוניות

מה עושים כשרוצים לתלות שלד של לווייתן גדול-סנפיר במוזיאון לטבע ומגלים שכמה עצמות הלכו לאיבוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share