בית / חומרה / איך תהפוך את הסמארטפון שלך למדפסת תלת מימד

איך תהפוך את הסמארטפון שלך למדפסת תלת מימד

Share

מה הדרך הבטוחה לגייס מעל מיליון ורבע דולר בקיקסטארטר? נורא פשוט: להציע לקהל את מה שהקהל רוצה: מדפסת תלת מימד שתהפוך את הטלפון הנייד שלך למדפסת תלת מימד לכל דבר ודבר. המוטו של אנשי חברת OLO העושים כעת את צעדיהם הראשונים בכיבוש העולם הוא פשוט: להוציא את תחום הדפסת התלת מימד מידיהם של המייקרים והמדפסים הארגוניים ולהוריד אותה אל העם. אל מיליארדי מחזיקי הסמארטפונים באשר הם.

OLO היא מדפסת התלת מימד הראשונה בעולם המבוססת על הטלפון הנייד, בין אם מדובר על כזה המריץ את המערכת של אפל או אתגרסת האנדרואיד ובמחיר מוצע (כשייצא לשוק) של פחות ממאה דולר, היוצרים מקווים למהפיכה של ממש. ״המטרה שלנו היתה ליצור מדפסת תלת מימד שתהיה נגישה לכולם״, אומר פייטרו גאבריאל, מייסד OLO.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״כדי לעשות זאת היינו צריכים להפטר משני מחסומים עיקריים שעוצרים אנשים משימוש בהדפסות תלת מימד ובטכנולוגיה של הדפסת תלת מימד: עלות החומרה המעורבת והכישורים שצריך כדי להפעיל את הליך ההדפסה. OLO לא דורשת כל כישורים טכניים והיא עולה גרושים…״. והוא צודק: עלות ה-OLO היא כמחצית מעלות הסמארטפון שיפעיל אותה.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״OLO עושה שימוש בשיטה מאוד פשוטה הנקראת contact DLP, שבעצם מקשה אבקה נוזלית, תוך שימוש באור. בדרך כלל מדפסות תלת מימד משתמשות באור UV אבל OLO עובדת עם תחום האור הנראה, כלומר, אור שבוקע מהנייד שלכם עושה היטב את העבודה. המודלים נבנים שכבה על שכבה בתהליך שלוקח בממוצע כארבע שעות להדפסה. זו גם הסיבה מדוע הכוונה היא שכל ההדפסות ייערכו בלילה, אבל, צריך לקחת בחשבון שהיא גם שקטה מאוד״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

החברים ב-OLO שלא תכננו לגייס כל כך הרבה כסף, אומרים שהעודפים ילכו למחקר ולפיתוח ולשיפור חומרי ההדפסה. ״זהו פתרון אידיאלי לכל מי ששבר את הראש איזו מתנה לשלוח לחברים, משהו בעיצוב אישי וייחודי. זה יכול להיות מטבעת ועד מכונית צעצוע״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

OLO תתחיל להשלח ל׳משקיעים׳ במהלך אוגוסט הקרוב. בהצלחה! שמרו לנו מארז אחד.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

קליבר משיקה את ה- Artec Leo – סורק תלת מימד נייד ואלחוטי

אין צורך להתחבר למחשב בזמן הסריקה והעובדה שבמהלכה רואים את התקדמות הסריקה על מסך HD …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share