חדשות חמות
בית / חומרה / אם למדפסת התלת מימד שלי היו גלגלים…

אם למדפסת התלת מימד שלי היו גלגלים…

Share

לא ברור אם שמתם לב לכך, אבל, מרבית מדפסות התלת מימד שיצא לכם לראות אינן ממש ניידות. עובדה, שמקשה על הדפסה בכל מקום חוץ מאשר השולחן בחדר העבודה או במשרד. מדפסות התלת מימד המתקדמות ביותר, המשוכללות ביותר נוטות להיות גם כבדות יותר וגדולות יותר וסוגיית ההזזה כלל לא עולה על הפרק.

הפתרון: לנסות ולהקטין את המדפסות, מה שבהכרח, גורר את הקטנת האובייקטים המודפסים. מה אם היתה דרך אחרת לחשוב על הנושא? וזה בדיוק מה שעשה רוברט פליטש, תלמיד הארווארד לשעבר שלקח את הרעיון צעד אחד קדימה, הקים את חברת  Addibots, המציא את הגלגלים למדפסת, ויצא לכבוש את העולם. החברה (additive manufacturing robots) תתמחה בפיתוח וייצור של ״רובוטי מדפסות תלת מימד ניידים״. ״ביטלנו את כל המגבלות הקשורות מיקום ושחררנו את המדפסות מכבלי המקום. המוצר הסופי הנמצא כיום בפיתוח יאפשר להדפיס במגוון חומרים, בין אם ישירות על הקרקע ובין אם במקומות מאתגרים אחרים.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

הרעיון למוצר החדש נולד אצל פליטש בגלל חיבתו הרבה להוקי קרח… ההמצאה הראשונה היתה מכונה על גלגלים שיכולה לנוע על משטחי קרח וליישר אותם במקרה והמכונה מזהה בליטות חשודות. זהו גם הייעוד הראשוני של המדפסות שלו, אומר פליטש, ומאמין כי מדפסות תלת מימד יסייעו בעתיד למחלקות ציבוריות של עבודה בדרכים כמו גם לשלל משימות דוגמת העברה של חומרים מסוכנים. בשלב זה אין עדיין ייצור תעשייתי לרעיון ופליטש מחכה כעת למימון שיאפשר לו לצאת לדרך. מכירים מישהו כזה?

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס רוכשת את XAAR 3D על מנת להאיץ את יכולות ההדפסה בתלת מימד בייצור תעשייתי רחב היקף

מדפסות תלת מימד בטכנולוגיית ה- SAF של Xaar 3D מספקות חלופות מבוססות אבקה, שהן מהירות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share