בית / חומרה / אמבר של אוטודסק – אפשר לרוץ להזמין

אמבר של אוטודסק – אפשר לרוץ להזמין

Share

רבים בשוק ה-3D חיכו ליציאה של האמבר (Ember), מדפסת התלת-מימד של אוטודסק. והרגע הגיע.

המדפסת, המבוססת על Spark, פלטפורמת הדפסת ה-3D של החברה, שההזמנות עבורה ניתן היה כבר לבצע בסוף 2014, הגיעה כעת לשוק וניתן להזמינה.

מחיר ההשקה 5995 דולר (לא כולל משלוח לישראל) ומשלוחים ראשונים, כך מדווח, כבר יצאו לקנדה וארה”ב. את ההזמנות הראשונות לארץ ניתן יהיה, על פי ההערכות, לבצע בתחילת אפריל. המדפסת, שנבנתה על ידי אוטודסק כדי לבחון מכלי ראשון את פלטפורמת ה-Spark הפתוחה וכדי “לדחוף את הטכנולוגיה לשלב הבא שלה”, מדפיסה תלת-מימד ברזולוציה גבוהה בטכנולוגיית digital light stereolithography, ליצירת אובייקטים ברמת פירוט שלא מכירים כיום בשוק (DLP SLA). להערכת החברה, הנתונים הללו פותחים אפשרויות עיצוביות חדשות להדפסת 3D של רכיבים, מודלים ואבות טיפוס, מכשירים רפואיים, אמנות ותכשיטים. עם עובי שכבה מודפסת של 10 מיקרון, אמבר אף יכולה לעשות פלאים בתחומי הננו-ביולוגיה.

ember-donitza1 ember_spark_powered

אמבר תוכננה ועוצבה – כמדפסת בקוד פתוח – עבור מעצבים. הצוות המתכנן התחיל משאלה פשוטה: איך רוצים שתיראה חויית ההדפסה בתלת-מימד? כל פרט, מגודל ראש ההדפסה ועד הזווית בה נמצא מסך הבקרה, תוכננו לקלות שימוש והאפליקציה מאפשרת למדפיס לא לחשוב על ההדפסה עצמה, אלא על העיצוב עצמו. העובדה שמדובר במערכות פתוחות מאפשרים לכל אחד לתרום למהפיכת הדפסת ה-3D, בין אם מדובר בחומרה, תוכנה או חומרי ההדפסה. כרגע פתחה החברה לקהל את התוכנה ואת מגש חומר ההדפסה.

אמבר נבנתה כדי למקסם את הכח והגמישות של Spark, פלטפורמת הדפסת ה-3D הפתוחה של אוטודסק. Spark ‘לומדת’ מהנסיון, משפרת את ההכנה להדפסה ומבצעת אופטימיזציה כל אימת שמדפיסים. היא מאפשרת להדפיס ישירות לאמבר מכל אפליקציית עיצוב 3D, או אתר, המונעים ברקע על ידי Spark ובחברה מבטיחים כי תכנוני ה-CAD והחומרים בהם נעשה שימוש יהיו פתוחים לקהל בקרוב.

http://youtu.be/1TIcab5pFQI

Share

אודות The3D Zone

Check Also

שת״פ בין Printsyst הישראלית ו- Valuechain זכה במענק 600 אלף ליש״ט לפיתוח טכנולוגיה מבוססת AI בתחום הייצור המתקדם

חברת הסטארטאפ הישראלית Printsyst  המתמחה בתחומי ההדפסה בתלת מימד וחברת התוכנה הבריטית Valuechain הכריזו על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share