חדשות חמות
בית / חומרה / האסטרונאוטים בתחנת החלל יצרו בהדפסת תלת מימד את הכלי ה׳חללי׳ הראשון

האסטרונאוטים בתחנת החלל יצרו בהדפסת תלת מימד את הכלי ה׳חללי׳ הראשון

Share

האסטרונאוטים טים קופרה וג׳ף ויליאמס, הממוקמים בתחנת החלל הבינלאומית (ISS) הצליחו להדפיס בחלל את הכלי הראשון שלהם באמצעות מדפסת תלת מימד שנשלחה אליהם מכדור הארץ. הכלי החללי המדובר שזכה לתהילת עולם הוא סוג של מפתח שוודי משוכלל ורב שימושי, שנוצר כולו מפלסטיק קשיח.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

ראשיתו של הסיפור בפרוייקט Space Tool Challenge, במהלכו זכה הסטודנט רוברט הילאן, שמשתתף בתוכנית הצעירים Future Engineers, בכך שהכלי הרב תכליתי שתכנן יודפס דווקא בחלל. האתגר היה פשוט: לתכנן כלי עבודה אמיתי שניתן להדפיסו ושכמובן ניתן יהיה לעשות בו שימוש בחלל.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״ללא מעט כלים ומכשירים יש גרסה כזו או אחרת של אב טיפוס המודפס בהדפסת תלת מימד, כאן יצרנו גרסה לעבודה אמיתית בתנאי שטח״, אומר קופרה. ״יש לנו עתיד מסעיר לפנינו. אנו יכולים לבחון כיצד מתפקדת הפיסיקה בחלל וכיצד ניתן לשמור על גופנו בריא. הפעילות בתחנת החלל חוצה גבולות תעסוקתיים וכולנו כאן מנסים לדחוף את הקצה. לטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד יש את הפוטנציאל לקרב אותנו עוד צעד לכיוון כיבוש המאדים״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

כדי לעודד חדשנות בתחום ההדפסה בתלת מימד יזמה NASA את תחרות הסטודנטים ונתנה לזוכה הזדמנות לראות בשידור חי כיצד האסטרונאוטים מדפיסים את הכלי שתכנן – שזכה לשם Multipurpose Precision Maintenance Tool. קופרה, שניהל שיחה עירה עם הסטודנט בשידור החי מהחלל, דן איתו בעובדה שהדפסת תלת מימד היא פתרון נפלא לסיטואציות בהן מוצאים עצמם האסטרונאוטים וציין לשבח את הכלי שתכנן הצעיר.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס רוכשת את XAAR 3D על מנת להאיץ את יכולות ההדפסה בתלת מימד בייצור תעשייתי רחב היקף

מדפסות תלת מימד בטכנולוגיית ה- SAF של Xaar 3D מספקות חלופות מבוססות אבקה, שהן מהירות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share