חדשות חמות
בית / חומרה / הגימיק החדש של RepRap.me: הדפסת תלת מימד בצבע מלא – בראש הדפסה אחד

הגימיק החדש של RepRap.me: הדפסת תלת מימד בצבע מלא – בראש הדפסה אחד

Share

המהפיכה הבאה בהדפסת תלת מימד בצבע מגיעה מדנמרק: כמה יזמים מוכשרים הציגו את ה- Diamond Hotend – ראש הדפסה המסוגל להדפיס 3 צבעים למקשה צבעונית אחת והתוצאות? מרשימות, אם לשפוט לפי התמונות ששלחו לנו.

והסבר טכני קצר: רוב המדפסות הביתיות עושות שימוש כיום ב-Fused Deposition Modeler, טכנולוגיה שממיסה את חומר ההדפסה באמצעות חימום והחומר הנוזלי מוזרק דרך פייה זעירה – ממש כמו במהלך של ציפוי עוגה מפיית הזלפה. המתקנים כיום ערוכים לטפל רק ברכיב צבע אחד לכל פיית הדפסה, כך שהדפסה מרובת צבעים דורשת, מן הסתם, שימוש בכמה ראשי הדפסה. וזה יוצר בעיות לא קלות: ראשי ההדפסה חייבים להיות בדיוק באותו גובה מאזור ההדפסה ולהיות מסונכרנים עם השאר, שלא לדבר על המרווח בין כולם, ועוד לא לקחנו בחשבון את בעיות התוכנה שאמורה לבצע תיקונים 'תוך כדי ריצה'.

Diamond Hotend - ראש ההדפסה החדש. מהפיכה?
Diamond Hotend – ראש ההדפסה החדש. מהפיכה?

החבר'ה הדנים שהשיקו את Diamond Hotend על בסיס ה- RepRap.me, טוענים שפתרו חלק מהבעיות. הם איחדו ליחידה אחת 3 תאי חימום המובילים את חומרי ההדפסה לפייה אחת דמויית יהלום (ומכאן השם) המוציאה כמה צבעים במקביל. פטנט די פשוט, וכנראה גם יעיל. הפתרון מייתר קליברציה הכרחית בשימוש עם כמה ראשים והצבעים מתערבבים להם יפה, כך שהתוצאה כוללת בהחלט הרבה מעבר לשלושה צבעים.

RepRap.me הוקמה כבר ב-2012 על ידי פיטר בוגלי, כתחביב, ומהר מאוד הפכה לעסק שמכר מדפסות וחלקי מדפסות תלת מימד באינטרנט. ב-2013 הבחור הוצף בהזמנות והכניס לתמונה את קנת וייס, לתגבור. "יש בטוח עוד המון רעיונות לפיתוח בתחום הדפסות התלת מימד", אמר וייס בראיון ל-gizmag. "אני נלהב לראות מה יילד יום".

קנת וייס והצעצוע החדש. "נלהב"
קנת וייס והצעצוע החדש. "נלהב"

Diamond Hotend מתוכנן כקיט הרכבה למדפסות התלת מימד הקיימות של היום, דוגמת bq Witbox ו-Prusa i3 ולדברי החברה יש כבר דיבורים עם יצרני מדפסות נוספים, כדוגמת Makerbot, Duplicator ו- Ultimaker.

העסק כולו נמצא כיום בשלב גיוס כספים בקיקסטארטר וכבר הכפיל את כמות הכסף שרצה לגייס (מעל 20 אלף דולר). הייצור יתחיל ביוני 2015 ועל פי התוכנית ראשי ההדפסה הבאים יכילו כבר אפשרות לחמישה צבעים, כולל אפור…

diamondhotend-the3dzone3

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס רוכשת את XAAR 3D על מנת להאיץ את יכולות ההדפסה בתלת מימד בייצור תעשייתי רחב היקף

מדפסות תלת מימד בטכנולוגיית ה- SAF של Xaar 3D מספקות חלופות מבוססות אבקה, שהן מהירות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share