בית / חומרה / החללית של ננו דיימנשן בדרך לשנות את עולם האלקטרוניקה

החללית של ננו דיימנשן בדרך לשנות את עולם האלקטרוניקה

Share

חברת ננו דיימנשן השיקה את מדפסת התלת מימד שלה למעגלים מודפסים. החברה חשפה גרסת אלפא של המדפסת וסיפקה למשקיעים ולאנליסטים מצגת על פעילותה.

המדפסת שפיתחה חברת ננו דיימנשן  מאפשרת להדפיס מעגלים אלקטרוניים מודפסים רב שכבתיים. נכון להיום, מהנדסים המתכננים מעגלים נאלצים להמתין עד שבועיים לייצור של מעגל אבטיפוס ראשוני שמתבצע, בדרך כלל, באמצעות מיקור חוץ. המדפסת שכבר מוצעת ללקוחות פוטנציאליים מאפשרת למהנדס להדפיס לבד במשרד את המעגל האלקטרוני בתוך מספר שעות. הדבר עשוי להוזיל את עלויות הפיתוח ומעבר לכך – את זמן הפיתוח.

המדפסת החדשה – Dragonfly – המזכירה במראה חללית חייזרית, עושה שימוש בננו דיו ייחודי מתוצרת החברה, המאפשר הולכה חשמלית ובידוד. בחברה מבטיחים כי היא תתמוך בדרישות הגבוהות של עולם האלקטרוניקה המקצועי. בין מאפייניה: הדפסה של מעגל אלקטרוני בעל מספר רב של שכבות, הדפסה מדויקת במרווחים של 30 מיקרון, רזולוציית עובי שכבה החל מ-3 מיקרון ועד 3 מ”מ, ורוחב מוליך של 100 מיקרון או יותר.

חללית? דגם חדש של למבורגיני? לא. זו הדרגונפליי של ננו דיימנשן
חללית? דגם חדש של למבורגיני? לא. זו הדרגונפליי של ננו דיימנשן

ננו דיימנשן נוסדה ב-2012 על ידי שרון פימה, עמית דרור, סיימון פריד ודגי בן-נון. בשנים בהן היא קיימת הצליחה החברה, שנסחרת בבורסה בתל אביב, להפוך לחברה ציבורית, לגייס 16 מליון שקלים ולעסוק במחקר ופיתוח הדפסת אלקטרוניקה מתקדמת בתלת מימד.

לדברי עמית דרור, מנכ”ל ננו דיימנשן, Dragonfly היא המדפסת הראשונה בעולם שיודעת להדפיס בו במקום מעגלים אלקטרוניים רב שכבתיים בתלת מימד. “אנחנו צופים כי מעבר ליתרונות של חיסכון בעלויות וקיצור תהליכי הפיתוח, המדפסת שלנו תביא לשינוי תפיסה בעולם האלקטרוניקה ותאפשר למפתחים להציג חדשנות שחסרה כיום, בעיקר בגלל העלויות הכרוכות בפיתוח אבות טיפוס. יש כמיליון משתמשים בתשלום המתכננים מעגלים חדשים המשמשים קהל יעד מקצועי למדפסת של ננו דיימנשן. אמנם מלבד ננו דיימנשן אין עדיין מדפסות תלת-מימד לאבטיפוס של מעגלים אלקטרוניים, אבל שוק המעגלים האלקטרוניים הוא שוק עצום של מעל 60 מיליארד דולר בשנה, ועבור כל דגם של מוצר שהולך לייצור סדרתי יש צורך בייצור אבטיפוס”.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מהפיכה בחיל האוויר האמריקני: הסמכה רשמית להדפסת תלת מימד של חלקי כלי טייס

חיל האוויר האמריקני ביצע מהפיכה בכל הכרוך בהדפסת תלת מימד: החייל הסמיך את יחידת התחזוקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share