חדשות חמות
בית / חומרה / הלויין הרוסי הראשון שהודפס בתלת מימד – בדרך לחלל

הלויין הרוסי הראשון שהודפס בתלת מימד – בדרך לחלל

Share

טילים, מטוסים, בתים ועכשיו גם לויינים… סוכנות הידיעות הרוסית מדווחת כי הצוות הרוסי של תחנת החלל הבינלאומית (ISS) מתכננים להשיק במהלך אוגוסט 2017 את הלויין הרוסי הראשון שהודפס בתלת מימד.

לדברי נציגי אוניברסיטת Tomsk Polytechnic, שעמדה מאחורי תכנון ובניית הלויין, Tomsk-TPU-120, בימים הקרובים מתוכננים הניסויים הראשונים בחלל וסוללות הלויין ייטענו באמצעות הציוד הנמצא על תחנת החלל. ההערכה היא כי ההשקה עצמה תקרה במהלך ה-17 באוגוסט 2017 על ידי הקוסמונאוטים פיודור יורצ׳יקין וסרגיי רייזאנסקי. הלויין יישאר בחלל הפתוח למשך חצי שנה וידווח בחזרה לכדור הארץ על תנאי הסביבה ובעיקר ידווח על מצבם של חומרים שונים, אביזרים אלקטרוניים  ועמידותם בתנאי חלל.   

באדיבות: אוניברסיטת Tomsk Polytechnic

Tomsk-TPU-120 הוא גשושית החלל הארוסית הראשונה שנבנתה באמצעות שימוש בטכנולוגיית הדפסה בתלת מימד. אורכו של הננו-לויין הוא 30 ס״מ והוא ברוחב 11 ס״מ. הוא פותח על ידי חוקרי אוניברסיטת Tomsk Polytechnic בשיתוף עם תאגיד Energiya Aerospace והמכון ללימודי פיזיקה וחוזק חומריםשל האקדמיה הרוסית למדעים. הפיתוח האחרון הוא האחרון בשרשרת של ניסויים שעורכים הרוסים במסגרת מאגד לויינים, במסגרתו נבחנות תצורות שונות של לויינים זעירים. הצפי הוא שבעתיד, לאחר שיגורם לחלל, הם אף יוכלו לתקן ולתחזק האחד את השני.

באדיבות: אוניברסיטת Tomsk Polytechnic

Share

אודות The3D Zone

Check Also

טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד של Xjet הישראלית גוייסה לקידום הייצור הקרמי בתעשייה האנגלית

MTC, מרכז טכנולוגיות הייצור הבריטי הודיע כי יצרף את טכנולוגיית ה- Nano Particle Jetting של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share