חדשות חמות
בית / חומרה / הסטודנט המוכשר המציא מדפסת 3D שיכולה להדפיס ולערבב צבעים – בשכבה אחת

הסטודנט המוכשר המציא מדפסת 3D שיכולה להדפיס ולערבב צבעים – בשכבה אחת

Share

יש משהו, כך נראה, בתחום החם כל כך של הדפסות תלת מימד שמושך אליו מייקרים וממציאים צעירים. וזה בדיוק מה שקרה למייקל הבדה, סטודנט מאוניברסיטת בראדפורד, שהחליט כי הוא לא מסתפק בהדפסות בצבע אחד. מה עושים? ממציאים מדפסת חדשה.

הבדה, שהתראיין למגזין 3DPrint.com, סיפר שהוא סטודנט שמסיים עוד מעט את התואר בעיצוב תעשייתי ושם, יום אחד, נפל לו האסימון. "בשעות הפנאי עבדתי בתחזוקה ותמיכה בחנות של מדפסות תלת מימד והרבה מאוד לקוחות שם היו שואלים אותי כל הזמן מה עם הצבע… והתשובה שלי היתה תמיד: לא ממש… בפעם החמישים החלטתי שזהו. שאני הולך להתמודד ברצינות עם הבעיה ועל הדרך להפוך את המיזם הזה לפרוייקט סוף השנה. רציתי ליצור מדפסת שמאפשר לכל אחד להדפיס מספר צבעים בכל שכבת צבע מודפסת".

התמונות באדיבות מגזין 3DPrint.com
התמונות באדיבות מגזין 3DPrint.com

the3dzone-il-student11 the3dzone-il-student1d

הבדה מסביר, כי כמו רבים אחרים, הוא חושב שמדפסות התלת מימד הצבעוניות ישלימו את מהפיכת התלת מימד. אחרי שבדק מה מציע השוק, ישב על ההמצאה שלו. והתוצאה: מדפסת נשלטת מח ארדואינו, שיכולה לשלב 3 צבע ייסוד בחומר ABS. כל שלושת הצבעים מוזנים על ידי פיית הדפסה אחת שמסוגלת להחליף בין הצבעים במהירות רבה. המדפסת ערוכה לרזולוציה של עד 0.15 מ"מ וערוכה להדפסות של עד 30 ס"מ.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מחזקת את מעמדה בתעשיית הרכב העולמית: תשתף פעולה עם NASCAR ועם יצרנית הרכב טויוטה לייצור בהדפסת תלת מימד של חלקים למכוניות מירוץ

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית מבוססת פולימרים, מחזקת את עמדתה כשותפה להליכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share