חדשות חמות
בית / חומרה / מדפסת ה-3D אטלס של Titan Robotics תעשה את הכל – רק בהרבה יותר גדול

מדפסת ה-3D אטלס של Titan Robotics תעשה את הכל – רק בהרבה יותר גדול

Share

בימים בהם השקות של מדפסות תלת מימד הן חזון נפוץ, קשה ממש להזכר בכאלה שממש ניסו לחרוג מהמקובל. כלומר, מהגודל המקובל של המוצר הסופי. ונודה על האמת: אין הרבה יצרנים של מדפסות 3D בפורמט גדול ואם יש כאלה, התוצרים הסופיים לא תמיד משביעי רצון.

מדפסת חדשה, אטלס, של חברת Titan Robotics נכנסה כעת בדיוק לחלל הזה. את השם שלה היא קיבלה מהאל היווני המפורסם שנאלץ לשאת את כל העולם על כתפיו. העבודה על המדפסת ובנייתה נמשכה מעל שנה וכעת מדווחים בחברה היא מפגינה תפוקה מלאה ואף נרכשה על ידי מספר לקוחות העושים בה שימוש ליצירת אבות טיפוס של מוצרים גדולים במיוחד.

the3dzone-titan

מייסד החברה, קליי גילרוי, מעריך כי המכונה החדשה תהיה מה שהוא מכנה "game changer" בתעשיית הדפסת התלת מימד, כשהוא שם את הדגש על הדיוק הרב בהדפסה הנובע משימוש בקורות מתכת מייצבות, ייצוב של המכונה לרצפה ושימוש במנוע NEMA23. לדבריו, המדפסת ניתנת גם להתאמה אישית וניתן להשתמש בה למוצרים קטנים מאוד ועד גדולים מאוד (כמטר), תוך הדפסת של חומר הדפסה פלסטי סטנדרטי של 3 מ"מ.

the3dzone-Atlas-Render2

השליטה על המדפסת נעשים באמצעות בקרי CNC קוד פתוח מסוג Smoothieboard. ומי קהלי היעד? לדברי גילרוי לא מדובר בחובבים אלא במקצוענים המעוניינים במדפסות המסוגלות להתמודד עם הדפסות גדולות, שיעבדו ברציפות וידפיסו מוצרים שיחזיקו מעמד זמן רב.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

כמו בסרטים: AML3D ו- LIGHTFORCE מתקדמות בדרך להדפסה מסחרית בתלת מימד של אפודי מגן

עם המשך גדילת שוק ייצור אפודי המגן העולמי נמשכים הניסויים בפיתוח אב טיפוס לדור הבא, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share