חדשות חמות
בית / חינוך / כיצד דגדגן שהודפס בתלת מימד יסייע לילדי צרפת ללמוד על מין

כיצד דגדגן שהודפס בתלת מימד יסייע לילדי צרפת ללמוד על מין

Share

החינוך המיני כיום, בלא מעט מוסדות לימוד, מהווה חלק מתוכנית הלימודים הכללית. יש כאלה הלומדים יותר, יש כאלה שפחות ובמגזרים מסויימים הנושא הוא טאבו מוחלט. אבל, בצרפת, כמו בצרפת, החינוך המיני לוקח צעד נוסף קדימה ומספק לתלמידים גם אמצעי עזר ויזואליים בדמות אברי מין מודפסים בתלת מימד. אובייקט ראשון: הדגדגן.

מאחורי היוזמה עומדת החוקרת אודיל פילו, שטוענת כי יש הרבה מה ללמד וללמוד, בעיקר על האנטומיה הנקבית, ובראש וראשונה צריך לעסוק באיבר שהכי פחות מדברים עליו – הדגדגן. כדי לשנות את המצב היא פנתה למליסה רישאר, האחראית על הפאב לאב  Carrefoure Numérique הממוקם בפארק המדע שבפריז וזו לקחה על עצמה משימה לא קלה: להדפיס בהדפסת תלת מימד את האיבר שמהווה מסתורים של ממש לרבים וכזה שכמעט ולא מדברים עליו כשמתחילים לדבר על חינוך מיני…

לדברי פילו, במרבית ספרי הלימוד וסרטוני הווידאו החינוכיים, מקומו של הדגדגן נפקד בדרך כלל וגם אם הוא שם, הוא ׳מיוצג לא כיאות׳. המשימה שהיא לקחה עליה היה להכין סרטון הסברה שישולב באתר אינטרנט חינוכי שיעלה בתחילת 2017. ״זה היה השלב בו החלטנו להראות במדוייק את המבנה האנטומי והפיזיולגי של החלק המאוד חשוב הזה במיניות של האשה״.

באדיבות: Marie Docher/Company Handout
באדיבות: Marie Docher/Company Handout

לאחר תכנון המודל הריאליסטי על ידי הצוות של רישאר, נבחרה למשימה מדפסת התלת מימד  Mondrian, והקובץ אף עלה כקובץ פתוח באתר הבית של הפאב לאב (כך שכל מי שרוצה דגדגן משלו/ה יוכל להדפיס לעצמו אחד).the3dzone-clitoris

פילו מקווה שהאובייקט ישמש מעתה מחנכים ורופאים כאחד, שינסו להסיר את המסתורין מהאיבר. ״חשוב שנשים יבינו מה קורה בגופן כאשר הן מעוררות מינית״, אמרה פילו בראיון לגארדיין הבריטי. ״הבנת תפקידו של הדגדגן תסלק הרבה דיעות קדומות״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

הדפסת תלת מימד היא משחק ילדים!

מי אמר שהדפסת תלת מימד היא רק עבור מהנדסים, יזמים, אדריכלים או תעשיינים? או בכלל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share