חדשות חמות
בית / חינוך / ספרים בהדפסות תלת מימד יסייעו לילדים עיוורים לקרוא

ספרים בהדפסות תלת מימד יסייעו לילדים עיוורים לקרוא

Share

כשאתה צעיר, אבל, ממש ממש צעיר, יש הרבה עזרים חינוכיים שיכולים לסייע להתפתחות הילד. למשל? ספרי תמונות. הם יכולים ללמד, לחנך, לבדר ולשעשע. ילדים, כך מסתבר, יכולים כבר בגיל צעיר מאוד לפתח יכולות סיפוריות, להבחין בסיפור בין התחלה אמצע וסוף ולהיעזר בציורים ובאיורים כדי להבין משמעות של מילים. אבל, מה עושים כשמדובר בילד עם בעיות ראיייה? עם ילד עיוור? וכאן בדיוק נכנסת לתמונה טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד.

יש כמובן עוד דרכים שמאפשרות להעביר לילדים בעלי המוגבלויות את המסרים הנכונים, אבל, לילדים המסתמכים על חוש המישוש אין תחליף לאובייקטים שניתן לקחת ביד. טום ייה, מאוניברסיטת קולורדו הקים פרוייקט שלם המוקדש לילדים פגועי ראייה, שם הוא מנצל את כישורין כמהנדס ומעצב. ה- Tactile Picture Books Project, הוא די פשוט: מייצרים ספרים המודפסים במדפסות תלת מימד.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

 ״במהלך הקראת ספרים לבני הקטן, לפני השינה, עלה הרעיון לפרוייקט ועד עכשיו אני לא מעכל את האהדה שלה הוא זוכה״, אומר ייה ומסביר שיש בשוק ספרים בתלת מימד, אבל, בדרך כלל מדובר בספרים שיוצרו ביד בהפקות חד פעמיות. כאן, יש אפשרות להורים לילדים בעלי מוגבלות, להכנס לתוכנה ולהדפיס תכני דו-מימד בתלת מימד.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

בימים אלה עסוק ייה בשלבי הפיתוח האחרונים של התוכנה, ״וזה״, הוא אומר, ״לא קל״. האתגר הוא לקחת ספר בדו-מימד ולהמיר אותו לתלת מימד, בלי לאבד דבר בדרך ובלי כל צורך בידע בהדפסת תלת מימד.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

נכון להיום יצר הצוות האוניברסיטאי כמה ספרים פופולריים, דוגמת ״הזחל הרעב״ ו״תיבת נוח״, יחד עם תשבצים ומפות. ״האתגר כאן הוא לא ליצור הדפסה שנראית טוב לעיין, אלא לחשוב איך מדפיסים משהו חינוכי, שיעשה טוב לילדים.

את הספרים הראשונים כבר ניתן להוריד מאתר החברה – ובחינם.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

הדפסת תלת מימד היא משחק ילדים!

מי אמר שהדפסת תלת מימד היא רק עבור מהנדסים, יזמים, אדריכלים או תעשיינים? או בכלל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share