חדשות חמות
בית / סגנון חיים / החידושים בהדפסת תלת מימד ש׳הזיזו משהו׳ בשנת 2015

החידושים בהדפסת תלת מימד ש׳הזיזו משהו׳ בשנת 2015

Share

הדפסת תלת מימד הבטיחה לשנות כל היבט בחיינו, ובשנת 2015, ההבטחה הפכה קרובה יותר למציאות מאי-פעם.

שנת 2015 הייתה שנה עמוסת חידושים בתעשיית התלת מימד, שינויים שהוכיחו, מעל כל צל של ספק, את הפוטנציאל הטמון בתחום. מהפכת התלת מימד הוצגה השנה במלוא תפארתה בהישגים גדולים, מהגשר המודפס הראשון ועד בית הצלעות האנושי.

חלק גדול מהחידושים של שנת 2015 היו בתחום הרפואה. השנה ראינו את המדפסת הראשונה שמדפיסה רקמות בשר אנושיות, מקור מלאכותי שהודפס עבור טוקן שחווה התעללות  ותחליפים זולי ומהירים לפרוטזות רפואיות. באופנה נרשמה נציגות ישראלית בולטת השנה עם כמה מעצבות צעירות שיצאו לכבוש את העולם עם שמלות בהדפסת תלת מימד. ככל הנראה, הפרויקט המרגש ביותר היה פרי מחשבתם של שני סטודנטים בקולג' אמריקאי שהחליטו להדפיס כיסא-גלגלים מותאם אישית עבור חתול שרגליו האחוריות נכרתו.

לא פחות מרשימים היו השגי התלת מימד באדריכלות. בדובאי, מדפיסים כעת בניין משרדים שלם בתלת מימד ובאירופה, חברה איטלקית פיתחה מדפסת תלת מימד שגובהה 40 מטר המיועדת לבניית בתים לאזורים מוכי אסון. ואם כל זה לא מספיק, מהנדסים בוחנים אפשרות להדפיס מבנים על המאדים.

אם שנת 2015 מהווה אינדיקציה כלשהי לבאות לבוא, הדפסה בתלת מימד עוד תחולל מהפכה של ממש בכל תחום של חיינו. קשה שלא להתרגש ממה שצופן בחובו העתיד.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מכריזה על ה- J850 TechStyle – מדפסת תלת מימד ייעודית לעולם האופנה

מדפסת ה– J850 TechStyle מאפשרת למעצבי האופנה, כמו גם למותגי העל בתחום, להדפיס בתלת מימד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share