חדשות חמות
בית / סגנון חיים / הקטנוע הסולארי 'e-floater' – שהודפס בתלת מימד – מהיר יותר, קל יותר, זול יותר

הקטנוע הסולארי 'e-floater' – שהודפס בתלת מימד – מהיר יותר, קל יותר, זול יותר

Share

חברת Floatility, סטארט-אפ גרמני מתחום הרכב, חשף השבוע את ה- 'e-floater' – קטנוע סולארי,  שאב הטיפוס שלו הודפס כולו בתלת מימד מ-FDM ומ-PolyJet 3D בשיתוף חברת סטרטסיס. מדובר באופנוע ראשון מסוגו, קל משקל ומהיר בהרבה מדגמים מקבילים שיוצרו בשיטות הרגילות.

הקטנוע שכבר הוגדר כ״כלי התחבורה שמגדיר מחדש את הדרך בה נוסעים בעיר המודרנית״, בנוי סביב מנוע חשמלי ומצוייד בשלושה גלגלים. הנוסע עומד זקוף  ובלי מאמץ מיוחד. הרכב גם יודע לשדר לבעליו את מיקומו ואת מצבו, במידה ומישהו אחר לוקח אותו לסיבוב.

the3dzone.co.il מגזין הדפסת התלת מימד

״הצורך לבנות אבות טיפוס שדומים אחד לאחד למוצר הסופי ומאפשרים לנו לבחון אותו ביסודיות לפני הייצור המסחרי הוא חיוני להשקה המוצלחת של המוצר הזה״, אומר אוליבר ריס, מייסד Floatility. ״ההדפסה בתלת מימד היתה חלק מהותי אצלנו, שכן היא אפשרה לנו לבחון בפועל את העיצוב לכל אורכו של מעגל הייצור, לחתוך עליות ולהאיץ דרמטית את הייצור עצמו. ללא השימוש בהדפסת תלת מימד לא סביר שהיינו יכולים לעמוד במשימה״.

the3dzone.co.il מגזין הדפסת התלת מימד

לבד מהחסכון בזמן ובכסף, ההחלטה לעשות שימוש במגוון טכנולוגיות הדפסה בתלת מימד יצאה לפועל גם בגלל היכולת לשלב במותר הסופי חומרים רכים וקשים כאחד. כך, לטובת רכיבים דוגמת האורות הקדמיים והאחוריים, הגלגלים והידיות, נעשה שימוש במדפסת ה- Objet500 Connex3 Color Multi-material ובחומר PolyJet בזמן שהחלקים הקשיחים יותר הודפסו על בסיס FDM ב-Stratasys Fortus 450 3D. ״זו דוגמה נפלאה לכיצד ההדפסה בתלת מימד מאפשרת למעצבים וליזמים להפוך את הרעיונות שלהם לחלקים תפעוליים מהר ובזול״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

עורו הגיקים: זו ההזדמנות שלכם להחזיק ביד Phaser Type II (מקורי של סטאר-טרק…)

אנחנו במגזין The3DZone אוהבים את החבר׳ה של Shirbrook. למה? די פשוט: כי הם מתמחים באמנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share