חדשות חמות
בית / סגנון חיים / מנכ״ל נייק: בקרוב תוכלו להדפיס לעצמכם נעליים בבית בהדפסת תלת מימד

מנכ״ל נייק: בקרוב תוכלו להדפיס לעצמכם נעליים בבית בהדפסת תלת מימד

Share

אריק ספראנק, מנכ״ל חברת נעלי הספורט נייק, הפיל פצצה בסוף השבוע, כשסיפר למשתתפים בוועידת ה-GeekWire, כי בקרוב הם כולם יוכלו להדפיס לעצמם את נעלי החברה, תוך שימוש בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד. הטכנולוגיה החדשה, שזכתה לשם Nike’s Flyknit, כך מעריך ספראנק, תבצע מהפיכה בתחום הנעליים ובתחום העיצוב בכלל.

וזה יעבוד ככה: הלקוח ייכנס לאתר החברה, יבחר דגם, צבע ומראה כללי וירכוש קובץ דיגיטלי המכיל הנחיות להדפסת תלת מימד. למי שיש מדפסת תלת מימד בבית – הדרך תהיה קצרה: תוך כמה שעות הדפסה הלקוח המרוצה יחזיק בידיו את הנעליים המודפסות. אפשר יהיה כמובן לגשת לספק חיצוני, לשכת שירות עצמאית, או לבקש מהאנשים הנחמדים של נייק להדפיס את הנעליים עבורך.

nike-flyknit-the3dzone2

כיום עושה החברה שימוש בטכנולוגיה החדשה Flyknit כדי לייצר את החלק העליון של מספר דגמי נעליים, בדרך שמזכירה יותר חומר ״סרוג״, אך בעבודת מכונת ייצור רגילה. אם באופן מסורתי, החברה שולחת שרטוטים ורשימת חומרים למפעל (באסיה) ושם מיוצרת ומורכבת הנעל על ידי מגוון רחב של בעלי מקצוע. כאשר מתבצע שימוש ב-Flyknit, החברה רק שולחת קובץ למפעל ושם אדם אחד מעביר אותו למכונת הייצור. ״זהו אחד החידושים הגדולים ביותר מאז התחלנו לייצר נעלי ספורט״, אמר ספראנק, שציין כי הוא מודע לכך שיש עוד לא מעט מכשולים בדרך להגשמת החזון, בינהן עלות ההדפסה בבית והעובדה שאין כיום פתרון מושלם לסוגיית הדפסת הסוליה…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מכריזה על ה- J850 TechStyle – מדפסת תלת מימד ייעודית לעולם האופנה

מדפסת ה– J850 TechStyle מאפשרת למעצבי האופנה, כמו גם למותגי העל בתחום, להדפיס בתלת מימד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share