חדשות חמות
בית / סגנון חיים / סובלים מאובדן שיער? סטודיו איטלקי ידפיס לכם בתלת מימד תחליף שייראה כה ריאליסטי עד שיבלבל גם אתכם

סובלים מאובדן שיער? סטודיו איטלקי ידפיס לכם בתלת מימד תחליף שייראה כה ריאליסטי עד שיבלבל גם אתכם

Share

אובדן שיער והנסיונות להסתיר זאת הם מקור לאינספור קטעים קומיים בקולנוע ובטלויזיה. הפיאה שעל העוקם, שיטת ה״הלוואה״ ובקיצור קרחות הן עניין משעשע. בחיים האמיתיים, בין אם מדובר על הקרחה גנטית, או בגלל מחלה, לבעיית הנשירה יכולה להיות השלכות על ההערכה העצמית ועל הצלחה בחיים. עסק טראומתי לכל הדיעות ובמיוחד עבור נשים. כעת מגיע לסיוע תחום הדפסת התלת מימד.

מעבדות Cesare Ragazzi מאיטליה פיתחו מערכת חדשה – ה- CNC hair system – היכולה לבצע מעין השתלת שיער שאינה פולשנית. מדובר בסוג של פיאה, אבל, בניגוד לפיאות הרגילות, היא מותאמת במדוייק לקרקפת ומסוגלת לשכפל את השיער האבוד בצבע, טקסטורה ואפילו בדרך הנפילה שלו. בקיצור – מושלם.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

התהליך מתחיל עם לקיחת מדידות ותבנית של קרקפת הלקוח תוך מיפוי האיזורים בהם חסר השיער. התוצאות משמשות ליצירת מודל תלת מימד, המודפס בחומר ביו-פולימרי מיוחד נושם ומוגן בפטנט, תוך יצירת מעין ממברנת קרקפת שניה המותאמת במדוייק למידות ראש הלקוח. הממברנה היא אנטי פטרייתית ואני בקטריאלית ויכולה אף להתאים עצמה לחום גוף המשתמש בה.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

 שיער הלקוח נדגם אף הוא והוא משמש למציאת תחליף משיער אמיתי הנמצא במאגרים הענקיים של החברה. ברגע שנמצא השיער המתאים, הוא נתפר ידני לקרקפת החדשה תוך חיקוי מדוייק של צורת הנפילה שלו ואז מגיע שלב החיבור לראש – תוך שמוש בדבק רפואי מיוחד. כשהחלק המודפס על הראש, הוא הופך, לדברי היצרנית, לחלק בלתי נפרד מהגוף. ניתן להתרחץ איתו, לשחות ולעסוק בספורט. הוא רק דורש ביקור חודשי אצל הספר לתחזוקה שוטפת.

ה- CNC hair system אמנם מיוצרת באיטליה, אבל, סניפים כבר ניתן למצוא במרפאות ב-12 מדינות אירופאיות, כמו גם ברחבי ארה״ב. והמחיר? כאלף דולר לראש.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

נעליים להליכת ירח

עם יד על הלב: כמה פעמים בעבר כבר נתקלתם באייטמים בתקשורת (מודים, כולל אותנו) על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share