חדשות חמות
בית / סגנון חיים / TOM:IL – מדפסות תלת מימד יגוייסו לטובת פיתוח פתרונות טכנולוגיים לאנשים עם צרכים מיוחדים

TOM:IL – מדפסות תלת מימד יגוייסו לטובת פיתוח פתרונות טכנולוגיים לאנשים עם צרכים מיוחדים

Share

בעוד כשבועיים יפגיש TOM:Israel, עשרות מייקרים, מעצבים תעשייתיים, מטפלים ואנשים עם צרכים מיוחדים מישראל והעולם במטרה לפתח מוצרים המסייעים לאנשים עם צרכים מיוחדים להשתלב בקהילה.

ב- 16-18.11 יפגשו כ- 100 מייקרים ויעבדו במשך 72 שעות על פיתוח מוצרים ופתרונות, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים מן השורה הראשונה בעולם כגון מדפסות תלת מימד, מכונות חיתוך בלייזר ומכונות CNC (מכונות כרסום מבוססו מחשב). האירוע יתקיים באירוחו ובחסותו של סטף ורטהיימר, בגן התעשייה תפן.

מדפסות תלת מימדאירוע TOM בתפן הוא האירוע השביעי בסדרה שיזם מכון ראות, בשיתוף עם קהילת ROI של קרן שוסטרמן. TOM הינו חלק מתנועה עולמית חדשה ומתרחבת של טכנולוגיה שמתמקדת בפיתוח פתרונות מותאמים אישית לאנשים עם צרכים מיוחדים, במטרה לאפשר להם לבצע פעולות יומיומיות, שלא יכלו לבצע בעבר. TOM מתרכז בפיתוח פתרונות לצרכים שאין להם פתרון בשוק או שהפתרונות הקיימים הינם יקרים מאוד ולא ברי השגה.

מדפסות תלת מימד

 

באירועים הקודמים (שהתקיימו בישראל, ברזיל, קנדה וארצות הברית) פיתחו הצוותים פרוטזת יד המותאמת לצרכיו של ילד בן 9, זרוע רובוטית המסייעת למשותקי גפיים ועוד. הפעם יתמקדו הצוותים בפיתוח מוצרים שיסייעו לאנשים עם צרכים מיוחדים להפוך לעצמאיים יותר ולפעילים משמעותיים יותר בקהילה שלהם.

בין האתגרים שעמם יתמודדו אנשי TOM באירוע הקרוב: פתרון לילד עם שיתוק מוחין, שאביו ביקש לפתח עבורו מוצר שיתמוך בראשו בעת שהוא עובר מכסא הגלגלים לשירותים, בלם מיוחד לאופניים שבחור שנקטעו אצבעותיו, מכונת הנשמה שינסו להפוך אותה לניידת של חולה כרונית ועוד.

בשבוע שעבר אירח בית איזי שפירא אירוע מקדים, שבו נפגשו לראשונה המייקרים עם האתגרים העומדים לפניהם השנה, והתחלקו לקבוצות עבודה לקראת המייקתון (מרתון למייקרים) הקרוב.

מדפסות תלת מימדנשיא מכון ראוּת, גידי גרינשטיין, אמר כי: “הייחודיות של TOM היא ביכולתו לחבר בין טכנולוגיה חדשנית ומטרות חברתיות. אני מאמין שישראל יכולה להוביל את העולם במהפכה הטכנולוגית הבאה וכי עלינו למלא תפקיד חברתי שיצליח להועיל ולהשפיע על האנושות כולה”.

התומכים המרכזיים השנה שנותנים חסות לאירוע: חברת סטרטסיס, חברת מייקרבוט, בנק הפעולים, משרד הבריאות, ושותפים לפרוייקט גם: חברת לדיקו, בית איזי שפירא, תעשייה אווירית, מילב”ת, כתר פלסטיק, בי”ס שפירא נתניה, בי”ס “און”, XLN ומונה. בין התומכים בתוכנית באירועים השונים חברת גוגל, סטרטסיס, אינטל וחברות נוספות.

מידע נוסף ניתן למצוא: www.tomglobal.org

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

נעליים להליכת ירח

עם יד על הלב: כמה פעמים בעבר כבר נתקלתם באייטמים בתקשורת (מודים, כולל אותנו) על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share