חדשות חמות
בית / סגנון חיים / ‏GeekCon 2014 – מדפסת תלת מימד להדפסת חומוס. GeekCon 2015 – ?

‏GeekCon 2014 – מדפסת תלת מימד להדפסת חומוס. GeekCon 2015 – ?

Share

אחת האטרקציות המרכזיות באירוע ה-GeekCon 2014, שנערך בשנה שעברה, במרכז הימי שדות ים שבקיסריה, היתה לא אחרת מאשר מדפסת תלת מימד שהדפיסה את אחד החומרים שהישראלים לא יכולים להסתדר בלעדיו: חומוס. המדפסת ומפעילה כיכבו בכל העיתונים ולקחו חלק במגוון תוכניות בוקר בטלויזיה. השנה כך נראה תתפוס את הכותרות מכונה שתדפיס סוכריות M&M ואחת אחרת שתדפיס עוגיות ישר מהאינטרנט. 

ב-10 בספטמבר 2015, על פי מיטב המסורת של העשור האחרון, יגיעו מאות מייקרים מרחבי ישראל ומחו"ל, לקחת חלק ב- GeekCon 2015 – אולטרה-מרתון בן 52 שעות, במהלכו יבנו מאות המשתתפים – גיקים טכנולוגיים, יזמים, יוצרים, מדענים ומעצבים מהמובילים בארץ – פרוייקטים לא שימושיים, תוך התמודדות עם אתגרים טכנולוגיים סבוכים – בזמן קצר. חלקם יעשה שימוש, ואיך לא, באחד מכלי הגיקים הפופולריים ביותר: מדפסת תלת מימד…

מדפסת תלת מימד

פלטפורמת GeekCon, המייצגת ומשקפת את תנועת המייקרים הישראלים, מאתגרת תחת הסיסמה "אין פרויקט = אין כניסה", את המשתתפים להתמודדות עם שלל סוגיות טכנולוגיות ובניית יצירות חדשניות, לא שימושיות – ועובדות. פרוייקט טיפוסי יכול להיות כל דבר המדגים חדשנות ויצירתיות עם רכיבים טכנולוגיים. דוגמאות לפרוייקטים שנעשו בעבר: מדפסת חומוס, מערכת הקוראת גלי מוח ומלמדת משתמשים לא לחשוב, עגלת תינוקות אוטונומית היורה טילים וכדור שמשחק לבד עם הכלב. בין הדגשים לארוע הקרוב: התממשקות מוח-מכונה, מציאות רבודה, שימוש ב- Scio, כלי טייס אוטונומיים, ועוד.

מדפסת תלת מימד

עד היום, במהלך שנות פעילותה, תרמה הפלטפורמה ליצירתן של מספר חברות סטארט-אפ ישראליות, ולפעילות עסקית של מעל 160 מיליון דולר. "יש סיכוי טוב שמהפעילות המשותפת, במהלכה יתבצע תרגום יישומי לרעיונות מופשטים יותר, יצמחו מוצרים, טכנולוגיות ופתרונות טכנולוגיים שניתן יהיה לחשוב על פיתוחם העסקי", אומרים היזמים, בינהם אדן שוחט, מייסד שותף ב- Aleph, אילן גרייצר, מייסד שותף של Funtactix Inc וגילי צגלה, מייסד ומנכ"ל חברת Novawind. "חלק מהתפקיד שלנו הוא לסייע בבניית הדור הבא של היוצרים, היזמים ו'האנשים שעושים', שיבואו עם הפיתוחים והחידושים הטכנולוגיים הבאים".

מדפסת תלת מימד

GeekCon הוקם בהשראת מפגשי חדשנות מפורסמים כגון Burning Man ו-FooCamp.

הפלטפורמה, המונחה על ידי המתווה "האקינג לסגנון החיים הדיגיטלי", החלה את פעילותה לפני 11 שנים. GeekCon היא פעילות ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, המוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות "מחוץ לקופסה" בדגש של עשייה. ההתכנסות השנתית, אחת מחמישה אירועים המתרחשים במהלך השנה, מכונה לעתים קרובות "קייטנה לגיקים", מושכת מסה קריטית של יזמים, גיקים וטכנולוגים מהמובילים בארץ. ההשתתפות ב-GeekCon היא בהזמנה בלבד.

מדפסת תלת מימדנותנות החסות של Geekcon 2015 כוללות מספר חברות עולמיות מובילות, בהן דויטשה טלקום, גוגל, סמסונג,Facebook, AT&T Foundry ו-Wix EngineeringX. נותנות החסות שולחות משתתפים/ות אשר יטלו חלק ב-GeekCon וכן ציוד לפרוייקטים שונים.

למידע נוסף:

http://www.geekcon.org/

Share

אודות The3D Zone

Check Also

אופנה עכשווית והדפסת תלת מימד גוייסו לטיפול בצווארה של חיילת פגועה

צוות של חברת סטרטסיס – כחלק מתוכנית Makers for Heroes – מחבר בין אופנה לטכנולוגיה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share