בית / סגנון חיים / Geekcon Pets 2016: קולר מודפס בתלת מימד שנותן פקודות לכלב, מאלף אוטומטי ורובוט לאיסוף קקי

Geekcon Pets 2016: קולר מודפס בתלת מימד שנותן פקודות לכלב, מאלף אוטומטי ורובוט לאיסוף קקי

Share

ההאקתון הראשון המוקדש לפתרונות טכנולוגיים יצירתיים עבור חיות המחמד (ובעליהן) הציג שלל פתרונות מעשיים ומעשיים פחות, כשהדפסת תלת מימד תורמת את חלקה להצלחה. מודפס בתלת מימד? בהחלט

ה-GeekCon Pets, מפגש האקתון, בן 36 שעות, ראשון מסוגו בישראל נערך בתל אביב. במהלכו הוצגו פתרונות וטכנולוגיות יצירתיים עבור בעלי חיים, עם דגש על חיות מחמד ובעליהן. את המפגש יזמה GeekCon, תנועת המייקרים הישראלית ולקחו בו חלק ממציאים, מפתחים, מעצבים, יזמים ומייקרים בני כל הגילים. הפרוייקט נערך בגוגל קמפוס בהובלת שמרית טל, שחר זריהן ואורי גורדון.

אחד האנשים שזכה לתשואות הקהל והיה ללא ספק אחת הדמויות היותר מחוזרות באירוע היה אסף פרץ, מחברת TechFactoryPlus, שהפגין רוח התנדבות מופתית והגיע לוויקאנד הארוך כשהוא מלווה בשלל מדפסות תלת מימד אותן – ואת נסיונו – הוא העמיד לרשות המשתתפים.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״הדפסת התלת מימד הינה טכנולוגיה שתשנה את פני העולם בעשור הבא״, הוא אומר. ״מדובר ללא ספק במהפכה התעשייתית השניה ובעתיד הקרוב מדפסות תלת מימד תמצאנה ברוב מוסדות החינוך ובבתים פרטיים. המדפסות תאפשרנה “דמוקורטיזציה של הייצור”, שכן כל אחד יוכל להדפיס כל פריט שיעלה ברוחו וזאת תוך זמן קצר יחסית״.

פרץ מספר כי TechFactoryPlus החליטה להכניס לבתי הספר בארץ את נושא “החינוך התלת מימדי”, כדי שכל ילד יפתח את יכולות החשיבה שלו, באמצעות פיתוח מוצר ויישום ייצורו. ״בעתיד הייצור יעבור לבית, לשכונה, למועדון, לבית הספר וזה יחסוך משמעותית בתקציבי הייצור. מבחינה אקולוגית נחסוך בחומרים בעת הייצור״. פרץ מזכיר כי TechFactoryPlus יזמה והייתה שותפה לפרוייקט הגמר של דנית פלג, בבית ספר לאומנות “שנקר”, במהלכו הודפסו במדפסות witbox חמש שמלות כולן על בסיס חומר filaflex. ״השתתפותנו בגיקון פטס הנה חוליה בשרשרת ההופעות שלנו לטובת כלל האוכלוסיה ובמטרה להכיר לכולם את היכולות הבלתי מוגבלות של מדפסות התלת מימד״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

בין הפרוייקטים שהוצגו:

No go collar

מי לא נתקל בבעיה של כלב שמכרסם את הספה או את נעלי הבית? הצוות פיתח קולר לכלב שבו משולבות פקודות בקול הבעלים (למשל – “תחזור למקום”). ליד החפצים שרוצים לשמור עליהם מצמידים תגיות RFID זעירות. כשהכלב מתקרב לאובייקט שאסור לו להתקרב אליו הקולר משמיע לו פקודה בקול הבעלים… ההמצאה מאפשרת פיקוח על הכלב גם כשהבעלים מחוץ לבית.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

Pet detective

מנוע חיפוש הכולל את כל המודעות של בעלי חיים שאבדו ונמצאו (אתרים, פורומים, בלוגים) – יעלה בהמשך כאתר אינטרנט.

Popbot

רובוט לאיסוף צרכיו של הכלב היודע לזהות את מיקום הקקי ואף לאסוף אותו. בגמר האיסוף הוא חוזר למפעיל.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

The dog whisperer

חיישני תנועה המולבשים על כלב מזהים תנועה שלו ובתגובה, הקולר, בו מוקלטות פקודות בסיסיות, נותן פידבק לכלב. מכשיר קלאסי לאילוף אוטומטי של כלבים.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

The dog authorization project

כרטיס nfc צמוד על קולר, מאשר או לא, כניסה לדלת. מאפשר לבעלי חיית המחמד להחליט מי נכנס בפתח מיוחד הביתה ומי לא. מונע כניסת בעלי חיים לא מאושרים.

Dogi talki

סנסור שיודע לקרוא מחשבה של כלב.

Pavlomatic

אילוף אוטומטי של כלבים באמצעות עיבוד תמונה. מערכת אוטומטית להמשך אילוף הכלב גם כשהבעלים יצא מהבית. המערכת (המצויידת במצלמה, חיישני תנועה וזיהוי פעולות) נותנת פקודות בקול הבעלים ומזהה כאשר הכלב מבצע אותן ואת מתגמלת אותו בחטיף טעים.

Hellen collar

קבוצת יזמים צעירים בני 14, המציאו רתמה לראש הכלב המודפסת חלקית בתלת מימד. 2 חיישני מרחק שמצפצפים ורוטטים כשמתקרבים לאובייקט. מיועד לכלבים קשישים עם בעיות ראייה כדי שיוכלו להתמצא במרחב.

Dog talk

קולר שמתרגם נביחות למילים: שרת פייתון, מזהה את הנביחות, יוכל להפוך בעתיד בעתיד להפוך לקולר המתרגם נביחות לעברית.

Lifedogger

המטרה היא תיעוד חוויות הכלבים. מצלמה וחיישני תנועה שמזהים רגעים מרגשים בחייו של הכלב. מדי 10 שניות מועלה תיעוד וידאו שמתעד הכלב עצמו באמצעות מצלמה המוצמדת לראשו ומשדר היישר לפייסבוק שלו (של הכלב) באמצעות  מודם סלולארי.

׳משחק סיימון׳ אינטרקטיבי לקופים

פלטפורמה אינטראקטיבית, המעוצבת בהתאם ליכולתיהם הקוגניטיביות של קופים (האהבה לתזוזה) ומיועדת לקופים בגני חיות. הרעיון הוא לחיצה על חבל, כדי להפעיל את משחק המתגמל במזון.

חיות המחמד הן חלק בלתי נפרד מהסביבה בה אנו חיים. מעל 65% ממשקי הבית בארה״ב מגדלים בעלי חיים, בבריטניה 44%. בישראל, כך גילה סקר מכון ״מידע שיווקי״ שנערך בשנת 2013, כ-60% מהישראלים הבוגרים מחזיקים בביתם חיית מחמד (מעל 30% מגדלים כלבים, 19% דגים ו-15% מעדיפים חתולים).

GeekCon, תנועת המייקרים הישראלית, החלה את פעילותה לפני 11 שנים. GeekCon היא פעילות ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, המוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות “מחוץ לקופסה” בדגש של עשייה. התנועה מקיימת חמישה אירועים במהלך השנה.

http://www.geekcon.org/

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone.il

1995. מכירות ראשונות של מערכות הדפסה תעשייתיות בתלת מימד. המוכרת: סו-פאד

רבים לא יודעים או מודעים לכך שיש חברה ישראלית אחת שצפתה את הנולד, ככל שמדובר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share