בית / סגנון חיים / Gyrobot מציגה: היד החלופית, הריאליסטית ביותר שהודפסה עד היום בתלת מימד

Gyrobot מציגה: היד החלופית, הריאליסטית ביותר שהודפסה עד היום בתלת מימד

Share

תותבות של ידיים וזרועות הן המוצרים המודפסים ביותר ככל שמדובר ברפואה והדפסות תלת מימד, ובמיוחד כשמדובר בבני נוער וילדים. דוגמה יפה לתופעה ראינו לא מכבר באירוע TOM שהתקיים בתל אביב, במסגרתו זכתה הנערה שלי שטרית ביד חדשה.

הסיבה: הידיים גדלות בקצב מהיר ותתובת מחזיקה מעמד כשנתיים עד שצריך להחליפה. המחיר הגבוה של כל תותבת הביא את העוסקים במלאכה לאמץ – ודי מהר – את מדפסות התלת מימד שעושות את העבודה למהירה וזולה בהרבה.

לתמונה נכנסה גם ארגון e-NABLE, הפועל ברחבי העולם ומאפשר לילדים נכים להנות מידיים וזרועות חלופיות ובמחיר של פחות מ-50 דולר. נכון, מרבית הידיים המודפסות כיום נראות קצת, איך לומר, ‘רובוטיות’. הן צבעוניות ובולטות לעיין, וזו תופעה שבחלק מהמקרים לא ממש אהודה על ה’פציינטים’ הצעירים. הפתרון הגיע כעת מחברת GyroBot ומנכ”לה הפעלתן סטיב ווד.

the3dzonecoil-hand1

the3dzonecoil-hand2

בסיוע חברים נוספים מהארגון הוא הצליח בעבר הלא רחוק לייצר בחברה את “Flexy-Hand“ אחת הידיים היותר ריאליסטיות שיצאו ממדפסות תלת מימד אי פעם. החומר בו השתמשו הוא  Filaflex והתוצאה מעוררת התפעלות במראה וביכולות התפעול השונות. אבל, זה לא היה מספק דיו ואחרי עוד חודשי נסיון הוציא ווד את ה-“Flexy-Hand 2 – Filaflex Remix“. יד משופרת, עם מראה ריאליסטי להפליא כשהוא עושה שימוש ב- FilaFlex Skin Toned Filament – חומר הנותן את צבע העור הטבעי למוצר.

כדי לחלוק עם כל העולם את היצירה העלה ווד את כל הקבצים לאתר Thingiverse של מייקרבוט, כך שכל אחד יכול כיום להכנס לאתר, להוריד את הקבצים ולהדפיסם בבית. ענק.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

תעשיית התלת מימד העולמית מתגייסת למלחמה בנגיף

מי תיאר לעצמו, עד לפני חודש שתעשייה שפועלת בשנים האחרונות, די מתחת לרדאר, ועולה לכותרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share