חדשות חמות
בית / סגנון חיים / Mattel משיקה בשיתוף אוטודסק מדפסת תלת מימד לילדים במחיר 300 דולר

Mattel משיקה בשיתוף אוטודסק מדפסת תלת מימד לילדים במחיר 300 דולר

Share

אחת מיצרניות הצעצועים הגדולה בעולם, ומי ששמה מתחבר לאינספור צעצועים ובובות (מישהו אמר בארבי?) היתה מאז ומתמיד חלוצה ברעיון של לתת לילדים לייצר בעצמם את הצעצועים שלהם. כבר בשנות ה-60 החברה השיקה את ה-ThingMaker, ״מכונה״ שאפשרה לילדים המאושרים להכין לעצמם דמויות צעצועים באמצעות יציקה של פלסטיק נוזלי לתבניות ואז לחממן בתנור לצורך הקשחה.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

הלהיט של שנות ה-60 חוזר כעת, מתוגבר בכל האמצעים שמציעה הטכנולוגיה העכשווית ובסיוע אחד השחקנים המובילים בשוק הדפסות התלת מימד – חברת אוטודסק.

ה-ThingMaker 3D המתומחר אגרסיבית במחיר של 300$, הוא בעצם מדפסת תלת מימד ביתית שבבסיסה יישום מבית אוטודסק, המאפשר לילדים ליצור מגוון רחב של צעצועים ואף תכשיטים. התוכנה, אפליקציה מתוחכמת ביותר של עיצוב בתלת מימד שהותאמה לפשטות הפעלה, מאפשר לילדים ולהוריהם ׳לייצר׳ את הצעצוע היישר מהטבלט המשפחתי או הסמארטפון האישי ואז לשלוח אלחוטית היישר להדפסה בתלת מימד. וכן, התוכנה, שתוכננה, כאמור, על ידי אוטודסק, יכולה למעשה לעבוד עם כל מדפסת תלת מימד ולא רק עם המדפסת של Mattel.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

אפליקציית ה-ThingMaker Design זמינה כבר לממשק אפל ואנדרואיד, והיא מגיעה עם עשרות תוכניות הדפסה, כולל טבעות, צמידים, שרשראות, שלדים ואפילו עקרבים. ניתן לבחור צבעים שונים למוצר הסופי ואף ״לערבב״ דמויות שכן החלקים הסופיים מותאמים זה לזה.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

המדפסת עושה שימוש ב-PLA הסטנדרטי להדפסה, ובשלב זה לא ברור כמה צבעים יהיו זמינים ליום ההשקה הרשמי, אבל, דוברי החברה כבר הבטיחו שהמגוון יהיה רחב. ייתכן ולהשקה תצרף החברה גם חומרים שזוהרים בחושך וחומרי הדפסה רכים יותר.

על פי פרסומי החברה, ThingMaker Design בטוחה בשימוש לילדים מגיל 3 (!) – ואחת הסיבות – ראש ההדפסה המתחמם במהלך ההדפסה נסוג פנימה מייד לאחר ההדפסה, כך שילדים לא יכולים לגעת בו. המשתמשים והנסיינים הראשונים (המדפסת תהיה זמינה תוך מספר שבועות) מדווחים על קלות שימוש ואפליקציה ״סופר-אינטואיטיבית״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מכריזה על ה- J850 TechStyle – מדפסת תלת מימד ייעודית לעולם האופנה

מדפסת ה– J850 TechStyle מאפשרת למעצבי האופנה, כמו גם למותגי העל בתחום, להדפיס בתלת מימד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share