חדשות חמות
בית / סגנון חיים / Unseen Art מאפשרת לעוורים לראות את המונה ליזה (בתלת מימד)

Unseen Art מאפשרת לעוורים לראות את המונה ליזה (בתלת מימד)

Share

והנה סיפור נוגע ללב: חברה אחת קטנה, Unseen Art הפינית (וארגון ללא מטרת רווח), יצאה במיזם שאפתני שמגייס בימים אלה כסף למימון באינדיגוגו – יוזמה שאם תצליח, תאפשר לעוורים לחוות אמנות כפי שמעולם לא חוו אותה. בלב המיזם הרצון של אנשים טובים מכל רחבי העולם שפועלים כדי להעביר ציורים שבמקור נולדו כיצירות דו מימד ליצירות בתלת מימדֿ אותן ניתן לחוש ולממש, הן על קירות גלריות ומוזיאונים אך גם בסלון הבית.

״יש לא מעט אנשים ברחבי העולם ששמעו על יצירות אמנות קלאסיות, אבל מעולם לא חלמו שיוכלו לראות אותן״, אומר מארק דילון, היזם ומנכ״ל החברה. ״הפתרון איתו יצאנו הוא פשוט: נעביר את היצירות לתלת מימד, מה שיאפשר להם גם למשש את העבודות ולהתרשם מהעוצמה שלהן באופן אישי. התמיכה בקמפיין גיוס ההמונים שלנו יאפשר לאמני תלת מימד בכל העולם לתרום את ההתרשמות האישית שלהם מיצירות מוכרות, להפוך אותן לקובץ הניתן להורדה וכמובן להדפסה במדפסת תלת מימד בבית״.

THE3DZONE-BLIND1

דילון מנסה לגייס כיום 30 אלף דולר, אך עד עתה גוייסו רק כ-1600 דולר, אבל, הוא אופטימי. הכסף ישמש לבניית פלטפורמת תוכנה מתקדמת שתסייע לאמני תלת מימד להעלות יצירות ולמי שרק ירצה – להורידן – בחינם, לטובת הדפסת במדפסות תלת מימד ביתיות ומשרדיות.

THE3DZONE-BLIND3

THE3DZONE-BLIND4

וכמו שקורה לא פעם, גם כאן צץ ״מתחרה״, בדמות מיזם שמגייס ממש בימים אלה כסף בקיקסטארטר… החברה,  3DPhotoWorks, מגיעה עם רעיון די דומה, רק שהכסף במקרה שלה מגוייס לטובת המשך פיתוח של הליך אותו הם מכנים 3D Tactile Fine Art Printing המוגן בפטנט.

מה שבטוח, לא משנה מי מהחברות ינצחו במירוץ הזה, בשני המקרים כבר יש זוכים מובטחים, שאולי יצליחו להגשים חלום ילדות של לראות את המונה ליזה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

נעליים להליכת ירח

עם יד על הלב: כמה פעמים בעבר כבר נתקלתם באייטמים בתקשורת (מודים, כולל אותנו) על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share