חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / אדריכל מיכי סתר: עיצוב משרדי אוטודסק עושה שימוש בתלת מימד בכל החומרים

אדריכל מיכי סתר: עיצוב משרדי אוטודסק עושה שימוש בתלת מימד בכל החומרים

Share

אירוע ההשקה הפומבי שערכה חברת Autodesk למשרדיה החדשים בתל אביב ולמעבדת התלת מימד החדשה, הפנו את האצבע לכיוון האיש שמאחורי העיצוב מושך העיין: אדריכל מיכי סתר, שהוא וצוותו אחראים לאחד המשרדים היותר לא שגרתיים שנראו בזירה המקומית. 

“Autodesk מגדירה עצמה כחברת עיצוב, מחשיבה מאד את נראות המשרדים ולכן עברנו תהליך של דיון ולמידה של הצרכים והציפיות גם של המנהלים המקומיים וגם של מנהלים מחברת האם בסן פרנסיסקו”, אומר סתר. “העקרון המרכזי היה של עושר עיצובי, תלת ממדיות בתכנון, שימוש עשיר בחומרים, שימוש בשפת התוכנות ש-Autodesk מפתחת בעיצוב ובגרפיקה – בתוך סביבה שנעים לעבוד בה. מרכז הפיתוח החדש של Autodesk ישראל, משתרע על פני 4 קומות במגדל חדש בשד’ רוטשילד  22 בת”א. התרבות הארגונית של Autodesk מדגישה תחושת בית, כולל דאגה לרווחת העובדים ואפילו האפשרות להביא את הכלבים למקום העבודה, תענוג וכיף. ההנחיות שקיבלנו כמתכננים הדגישו  את החשיבות של עבודת צוות, קשר בין הצוותים ויצירת מקומות לעבודה כיחידים וכקבוצות.

AUTODESK-OFFICE-1 AUTODESK-OFFICE5

בתכנון השקענו מחשבה בשילוב בין הנוף הנהדר הנשקף מכל צד דרך קירות הזכוכית לבין העיצוב במשרדים, כך שהנוף הוא חלק מהעיצוב. במשרד מתוכננים אזורים שונים –  ציבוריים, פרטיים, ומקומות  למפגשים פורמליים וא-פורמליים. התכנון ברחבי המשרד כלל שימוש בחומרים מגוונים כמו רצפת בטון, קירות מתכת בגוונים חמים, עץ ממוחזר ממשקופים של בתים ישנים, טיח  וטפטים עם אלמנטים גרפיים הלקוחים מהתוכנות של Autodesk. השילוב ביניהם נעים ויוצר הרגשה של זרימה”.

AUTODESK-OFFICE7 AUTODESK-OFFICE85

לדברי סתר, לכל אורך המסלול היה שימוש בתלת מימד בכל החומרים כיאה לחברה שעוסקת רבות בתלת-מימד, כדוגמת חדר הישיבות הזוויתי, או קיר המדרגות התלת-מימדי. התכנון כולל אזורי עבודה שקטים מעוצבים, וחדרי מפגש  ועבודה סגורים וחצי סגורים  המשמשים כמחסום ויזואלי ואקוסטי בין המעבר הציבורי לבין אזורי העבודה. אלו קלים לגישה מאזורי העבודה, ומאזורים הציבוריים כך שבכל רגע נתון קל להפגש בצורות מפגש שונות.

AUTODESK-3DLAB-1

המשרד תוכנן לפי תקן ירוק אמריקאי LEED והוגש לרמת פלטינום, ולכן יש במשרד מערכות בקרה משוכללות השולטות באור, בוילונות, במיזוג וכן בודקים כל הזמן איכות האויר בחדרים הסגורים”.

אדריכל מיכי סתר. הרגשה של זרימה בתלת מימד
אדריכל מיכי סתר. הרגשה של זרימה בתלת מימד

תכנון: סתר אדריכלים, מתכננת אחראית: שירלי זמיר

ניהול ופיקוח: חן ירון (לוי – ירון)

צילום: עוזי פורת

Share

אודות donitza

Check Also

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

כשעולמות נפגשים: צורפות והדפסת תלת מימד – פרויקט השדכן

שבוע העיצוב שנערך לא מכבר בירושלים, היווה נקודת מפגש בין מגוון יוצרים, שייתכן וביום יום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share