חדשות חמות
בית / סגנון חיים / איך שברו הסינים את שיא גינס עם המאהל המודפס בתלת מימד הגדול ביותר בעולם?

איך שברו הסינים את שיא גינס עם המאהל המודפס בתלת מימד הגדול ביותר בעולם?

Share

מאהל שכולו הודפס באמצעות מדפסת תלת מימד הוצג בשבוע העיצוב בבייג'ינג, אחד מהאירועים החשובים ביותר בסין בתחום העיצוב. המאהל, העונה לשם Vulcan, מורכב מ-1023 יחידות נפרדות שהודפסו בתלת מימד, והוא מתנשא לגובה של 2.8 מטרים לאורך 8 מטרים. המאהל שבר את שיא גינס והוא מציג פונקציות ויכולות שלא נראו בעבר. לקראת עתיד המבנים האדריכליים המודפסים בתלת מימד.

המאהל עוצב על ידי האדריכלים יו לי וקסו פנג ממעבדת בייג'ין לעיצוב יצירתי, והוא נקרא Vulcan על שם המילה הלטינית 'וולקנו' אל האש היווני. הצורה המעוגלת המיוחדת שלו מדמה את פטריית העשן שמופיעה לאחר התפרצות וולקנית. למרות ההשראה ה"כוחנית", הבנייה עצמה נעשתה בהשראת פקעות תולעי משי: המעצבים יצרו רשת דמויית חוטיים שמכסה את כל המשטח, וזאת לאחר מחקר ארוך טווח שבוצע על ייצור משי ויצירת פקעות. הגישה הזו מסמלת שינוי משמעותי מהשיטה המסורתית של בניית קשתות, וכמו כן, מסמלת דרך חדשה של הפיכת טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד למבנה של ממש. המבנה משלב את כוחות הטבע יחד עם הביו-עיצוב המורכב, עד ליצירת מבנה גדול מימדים, טכנולוגי ואדריכלי המציג הישג שכמותו לא נראה עוד.

VULCAN-the3dzone-3d-printed

"חיפשנו לשלב את רעיון הקן הביולוגי עם הדפסה בתלת מימד ותהליך בנייה במרחב", אומרים יוצרי המבנה. "וולקן מייצג מציאות חדשה – האדריכלים המודרניים מסוגלים להפוך את רעיונות העיצוב שלהם, ולו המופרכים ביותר, מקונספט לבנייה, בשימוש בעיצוב דיגיטלי ושיטות ייצור מתקדמות. ההתפתחות הזאת תביא יותר ויותר לטשטוש הגבולות שבין טכנולוגיה לאומנות".

במשך 30 יום, ובעזרת 20 מדפסות תלת מימד עצומות, הודפסו יותר מ-1,000 החלקים, ו-15 אנשים הרכיבו אותם במקום התצוגה לאורך 12 ימים. משימה מורכבת למדי ללא ספק, אך עדיין, מדובר בפרק זמן קצר ביחס ליצירת מבנה מודפס בתלת מימד בסדר גודל שכזה. אלמנט אדריכלי ייחודי נוסף בוולקן הוא היכולת להתחלק לשלושה גופים נפרדים, יכולת המעניקה לו את הגמישות להיות מותאם לאתרי תצוגה בגדלים שונים. מאז שבוע העיצוב של בייג'ינג ועד היום, המבנה מוצג לראווה באטריום המרכזי בפארקיו גרין, מרכז הייטק ושופינג המשתף פעולה עם שבוע העיצוב של בייג'ינג במספר פרויקטים שונים, והיה הראשון בבייג'ינג לקבל את תו האנרגיה והעיצוב הסביבתי האמריקאי LEED בדרגת פלטינום.VULCAN-the3dzone-3d-printed1

כיום, אנו עדים לשתי מגמות המתרחשות בו זמנית בתחום ההדפסה בתלת מימד: המירוץ לבניית בתים זולים, בטוחים וברי קיימא ומקלטי חירום שמטרתם להכיל את האוכלוסייה הגדלה של העולם, ומהצד השני, הופעתן של יצירות אומנות אדריכליות יוצאות דופן שלא היו יכולות להיווצר בשימוש בשיטות ייצור מסורתיות. בזכות המאפיינים הייחודיים המוצגות בוולקן – קיימות וגמישות, טכנולוגיית הדפסת תלת מימד ועיצוב אורגני חסר תקדים, המבנה אשר שבר את שיא גינס, יכול בקלות לאחד את שתי המגמות הללו, ולהוביל אותנו אל עתיד חדש וחכם של בתים וחדשניים המודפסים בתלת מימד.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סביבונים שעוצבו על ידי עובדי סטרטסיס במסגרת תחרות גלובלית הודפסו בתלת מימד וחולקו באירוע חנוכה חגיגי

לכבוד החנוכה, ערכה חברת סטרטסיס תחרות בין עובדיה באתריה השונים בישראל, שחיברה בין אווירת החג, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share