חדשות חמות
בית / עיצוב / הדפס לך קסדה לאופניים (ואפילו וינטאג׳!)

הדפס לך קסדה לאופניים (ואפילו וינטאג׳!)

Share

הצרפתי יוג׳ין מאייר שהמציא את האופניים הראשונים בעלי גלגל הענק ב-1869 (שנודעו כ-penny farthing), לא לקח בחשבון שההמצאה שלו תהווה איום על שלמות ראשם של לא מעט אנשים בעתיד. האופניים, היו, איך לומר בעדינות, לא הכי יציבים. וככה הגיעה לעולם הקסדה.

רוכבי אופניים כיום מתהדרים באינספור דוגמאות וסוגי קסדות מגן. המבחר עשיר. אבל, מדוע לא לשחזר את הכובע שהיה לסימן ההיכר של הרוכבים ה׳איניים׳ באמת של המאה ה-19? במרבית מתמונות התקופה הרוכבים חובשים את כובע ה- bowler האלגנטי (אך, הלא ממש יעיל במקרה נפילה על הראש).the3dzone-bowler

הפתרון הגיע כעת מפר קריסטאב, רוכב שוודי, בעל כישורים טכנולוגיים ואהבה אמיתית לעבר. הבחור, העושה בימים אלה את התואר השני בסוציולוגיה, עוסק מזה זמן רב בתיאוריות על כיצד יוצרים סגנון חיים וכיצד מוצרים ברי קיימא משפיעים על ההתנהגות ועל הלוך הרוח. אחד היישומים האחרונים: שחזור ה-bowler, אבל, כך שיגן, על אמת, על ראש הרוכב. הפתרון: להדפיס את הכובע בהדפסת תלת מימד.

the3dzone-helmet2

למשימה גוייס המעצב אולאף דייגל, ופרופסור חבר באוניברסיטת לונץ, שעל פי הצהרתו עוסק בהדפסות תלת מימד מזה 20 שנה. דייגל הרים את הכפפה ויצא לדרך. המשימה ליצור קסדה בטיחותית, אך שבהחלט תהווה מחווה לעבר.

the3dzone-helmet1

בשלב ראשון הוא סרק קסדה קיימת באמצעות סורק תלת מימד. אחר כך באמצעות תוכנת סולידוורקס, בנה מודל CAD של הכובע המקורי. שני המודלים שולבו לאחד באמצעות תוכנת  Materialise Magics ולאחר עיבוד נולד הכובע המשופצר שהלך להדפסה על מדפסת תלת מימד – ה-EOS Formiga P110. והתוצאה: מכובדה. עכשיו רק צריך למצוא יצרן שייקח על עצמו את השימה לעבור לייצור המוני.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

BigRep משיקה בישראל שתי מדפסות תלת מימד חדשות, מהירות וגדולות במיוחד

ה-BigRep PRO  וה- BigRep EDGE מבוססות על טכנולוגיית הדפסה FDM פורצת דרך המאפשרת הדפסה מהירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share