חדשות חמות
בית / עיצוב / המייקרים שיביאו את המהפיכה

המייקרים שיביאו את המהפיכה

Share

עם תחילת שנת הלימודים באקדמיה, יצא הכלכליסט לאתר את החוקרים המבטיחים ואת המחקרים שעוד תשמעו עליהם. אחד מהקבוצה הנבחרת הוא ד"ר עמית צורן, מרצה בכיר בבית הספר להנדסה ומדעי המחשב, האוניברסיטה העברית, וחוקר עמית במעבדת המדיה של MIT.

הראל עילם, הכתב, מספר שצורן מנסה ליצור מערכות חכמות, "היברידיות" כהגדרתו,the3dzone שמסוגלות לאפשר לבני אדם ליצור אמנות עם כל היתרונות של הטכנולוגיה המודרנית, ״אבל בלי האפקטים המשתקים שלה״.amit-zoran-the3dzone

צורן: "בעבר, לפני המהפכה התעשייתית, הכלים היו כלים ידניים. התהליך העיצובי והיצירה עצמה היו מאוד משולבים זה בזה. המהפכהשינתה את זה, ניתקה אותנו ממגע ישיר מהחומר. אחר כך, אחרי המהפכה הדיגיטלית, אנחנו כבר לא נוגעים בחומר. הפתרון נמצא בעולם המתפתח של המייקרים – קהילה של יוצרי גאדג'טים חובבים, מהנדסים ואוהבי מדע שמשתמשים בכלים פשוטים ומחשבים זעירים כדי ליצור המצאות מרגשות ומעניינות. אני והקולגות בעולם המייקרים רוצים להביא את הטכנולוגיה לידי האנשים, לאפשר להם ליצור ולגעת״.

צורן חשף בפני הכלכליסט את הפרויקט שלו — מכונת חריטה וגילוף מתקדמת שמאפשרת גם לאנשים ללא כל ידע אמנותי או טכנולוגי להתחיל לעבוד עם החומר. ״היתרון? המחשב בהתחלה יודע מה האדם מנסה ללמוד, ויכול להציע לו מה לעשות או לעצור אותו מלעשות טעויות קשות. אבל בסופו של דבר האדם לומד כיצד לעבוד עם החומר ואף כיצד לנטרל את ההתראות של המחשב ולתת לו לעבוד כרצונו. מגזין הדפסת התלת מימד the3dzone.co.ilzoran-the3dzone-3המחשב בעצם חוזר להיות רק כלי, רשת ביטחון המאפשרת לנו ללמוד. אלו כלים מאוד פשוטים שמאפשרים גם לאדם לא מיומן ליצור משהו עם כלים ידניים, בלי שלקחנו ממנו את המגע עם החומר. אני רוצה את האדם והמכונה יחד מעורבים בכל התהליך, אני רוצה שיח".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממדית פולימריים, משתפת פעולה עם מותג הרכב היוקרתי העולמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share