חדשות חמות
בית / עיצוב / חוקרים סינים בשיתוף MakerBot פיתחו אלגוריתמים שמאפשרים להדפיס את כל הריהוט בבית בתלת מימד

חוקרים סינים בשיתוף MakerBot פיתחו אלגוריתמים שמאפשרים להדפיס את כל הריהוט בבית בתלת מימד

Share

במיטב הטרנד האופנתי של "להיראות טוב בכמה שפחות", חברו שני חוקרים סינים, לי הונגוהה והו רואיזן, מאוניברסיטת פרייזר, ליצרנית מדפסות התלת-מימד השולחניות, חברת MakerBot, כדי ליצור את חלל הבית העתידי, שיצוייד בריהוט קומפקטי, אותו ניתן יהיה להדפיס ביחידות שלמות.

לטובת המיזם פיתחו החוקרים אלגוריתם שמראה בדיוק רב כיצד ניתן לייצר פריטי ריהוט שלמים תוך שימוש בהדפסות תלת מימד. כל הפריטים יודפסו כשהם במצב מקופל, וכל שצריך יהיה לישר ולפתוח אותם ליחידה אחת שלמה.

Foldabilizing Furniture

בנייר עמדה שהוציאו החוקרים – Foldabilizing Furniture – שיוצג במסגרת תערוכת SIGGRAPH באוגוסט הקרוב בלוס אנג'לס, חושפים השניים את תפיסת העולם שליוותה אותם במהלך הפיתוח, שבמרכזה, הדפסת תלת מימד של שלל פריטי ריהוט מעוצבים באיפוק הניתנים לייצור מהיר – היישר ממדפסת התלת מימד. להערכת השניים, השימוש בהדפסת תלת מימד מאפשר להם ליצור ביעילות רבה ריהוט שיחסוך בשטח ובכסף. אבל, מדוע צריך בשביל זה נוסחאות מתמטיות? "הטכנולוגיה שלנו, Foldabilization, אינה משימה קלה לבני האדם. קל לנו לזהות דפוסים, אבל הרבה יותר קשה לבצע מניפולציות של תלת מימד, בהסתמכות רק על העיניים".

והתוצאה: יחידות ריהוט מתקפלות, הנעות בין כסאות, ספסלים ומיטות, המודפסות בשלמותן.MAKERBOT-Foldabilizing Furniture1

MakerBot, נחשבת כיום לקובעת  הסטנדרט למדפסות התלת-מימד השולחניות במחירים נוחים. מדפסות התלת-מימד של MakerBot משמשות כיום מובילי תעשייה רבים ברחבי העולם, בינהם מהנדסים, אדריכלים, מעצבים ואנשי חינוך. החברה מיוצגת בישראל על ידי חברת סיסטמטיקס, ספקית פתרונות מחשוב ייעודיים לשוק הישראלי.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממדית פולימריים, משתפת פעולה עם מותג הרכב היוקרתי העולמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share