חדשות חמות
בית / עיצוב / חליל מטיטניום ראשון מסוגו הודפס לראשונה בתלת ממד בטכניון בחיפה

חליל מטיטניום ראשון מסוגו הודפס לראשונה בתלת ממד בטכניון בחיפה

Share

כתב העת Journal of New Music Research חשף את כלי הנשיפה הראשון המיוצר מטיטניום בהדפסת תלת ממד: חלילית שתוכננה ויוצרה בטכניון על ידי המסטרנטית אנסטסיה קולומייץ. השנה נכללה החלילית החלוצית בדוח השנתי של Wohlers, שבו מתפרסמים ההישגים המרכזיים בתחום הדפסת התלת-ממד.

אנסטסיה קולומייץ נולדה ולמדה באוראל, רוסיה, שם השלימה תואר ראשון באומנות ותואר שני בעיצוב גרפי. בכל שנות לימודיה באקדמיה עבדה בעיצוב, בעיקר בתיאטרון ובהקמת תערוכות. בשנת 2014 עלתה לישראל ואחרי לימודי עברית באולפן החלה ללמוד לתואר שני במסלול לעיצוב תעשייתי בטכניון בראשון פרופ' עזרי טרזי. "הלימודים היו קשים בעיקר כי העברית שלי עוד לא הייתה טובה, אבל לאט לאט למדתי ואני שמחה על הבחירה במסלול הזה."

 

עיסוקיה העיקריים בלימודי התואר הם חקר עיצוב תעשייתי ותכן מוצרים בשימוש טכנולוגיות תלת ממד. המחקר  נערך בהנחייתם של פרופ' טרזי ודיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים פרופ' יאשה גרובמן ובסיועם של מהנדסי מכון המתכות בטכניון.

אף שאינה מוזיקאית מקצועית היא חובבת מוזיקה ותיקה שלמדה פסנתר במשך חמש שנים, ושניים מארבעת ילדיה הם כנרים. כך לדבריה נולד הרעיון לפתח כלי נגינה בהדפסת תלת-ממד. לדבריה, "לטיטניום פוטנציאל מוזיקלי משמעותי, אבל קשה מאוד לעבד אותו ולכן הוא אינו נפוץ כחומר גלם לייצור כלי נגינה. התפתחותה של הדפסת התלת ממד שיפרה את האפשרות לעשות זאת, ועדיין יש כאן המון עבודת מחקר ופיתוח הכוללת אופטימיזציה של פני שטח, ליטוש פנימי ובחינת ההשפעה של גאומטריה על תכונות מוזיקליות." בהמשך, אולי במסגרת דוקטורט, היא מקווה לשפר את תכונותיה המוזיקליות של החלילית ולאפשר התאמה אישית של חליליות מודפסות לנגנים ספציפיים.

לידיעה המקורית: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/09298215.2020.1824240

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס חוברת ל-ECCO הדנית לשילוב טכנולוגיות הדפסת תלת מימד חדשניות בתעשיית ייצור הנעליים

השימוש במדפסות ה-Origin One 3D  בחומרים ייחודיים שפותחו בחברת הנקל, יאפשר הוזלת עלויות וקיצור זמני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share