חדשות חמות
בית / עיצוב / חשיפה ראשונה: ה-Lumen Tree של שירה קימל – פלטפורמה ליצירת גופי תאורה מודולריים – בהדפסת תלת מימד

חשיפה ראשונה: ה-Lumen Tree של שירה קימל – פלטפורמה ליצירת גופי תאורה מודולריים – בהדפסת תלת מימד

Share

מגזין The3DZone גאה לחשוף מדי פעם בהשקות בכורה פרוייקטים ועבודות של סטודנטים צעירים. הנה אחת שבטוח עוד נשמע עליה בעתיד. קבלו את שירה קימל, בוגרת טריה ממחלקת עיצוב תעשייתי בבצלאל, שפרוייקט הגמר שלה – Lumen Tree – פלטפורמה ליצירת גופי תאורה מודולרים התבסס על הדפסות תלת מימד.

״הפרויקט התחיל מהרצון שלי לבחון מחדש את היחסים בין הטכנולוגיה, המעצב, והמשתמש במוצר״, מספרת קימל. ״הפרויקט מציג פלטפורמה ליצירת גופי תאורה מודולריים, המאפשרים למשתמש ביטוי אישי ויצירתיות. הפלטפורמה מבוססת על ייצור לפי דרישה בהדפסה תלת מימדית, ומפיקה את הקבצים להדפסת יחידות מודולריות משתנות. היחידות מציעות מגוון רחב של וריאציות המאפשרות למשתמש ליצור מבנים בלתי מוגבלים בחלל הבית. כל רכיב יכול להיות מותאם באמצעות עיצוב פרמטרי בגודל, צורה, מרקם, וצבע, ומודפס מקומית בתלת מימד. האלמנטים המודפסים ("הענפים") מתחברים באמצעות מחבר סנאפ לנורות לד, לקבלת העצים השונים״.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

בפרוייקט עשתה שימוש קימל בהדפסת ניילון בטכנולוגיית (SLS (Selective Laser Sintering, ולדבריה, הפרוייקט מותאם טכנולוגית להדפסה זו.the3dzone-lumen7 the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״כדוגמא לפלטפורמה יצרתי דמוי ׳שנדלירים׳ התלויים מהתקרה, כאשר היחידות המודפסות מתחברות על ידי הסנאפ לכמה נורות במקביל. הענפים המודפסים מאפשרים הרחקה של הנורות אחת מהשניה בתצורות השונות. החוזק של הדפסת הניילון, הגמישות, ומשקלו הקל, מאפשר את החיבור החזק לנורות, אך מצד שני מצליח להרחיק את כל הנורות במבנה אחת מהשניה, בלי להפעיל שום לחץ על המבנה התלוי מהתקרה. צורות הענפים גם מותאמות לטכנולוגית ההדפסה. היחידות חלולות ובעובי מאוד דק ובכך גם מתאפשרת העברת האור דרך ההדפסה״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

קימל מספרת כי המשתמש יכול לחזור למאגר של הפלטפורמה ולראות לאיזה תצורות נוספות הוא יכול להגיע באמצעות החלקים שכבר הדפיס, או בתוספת חלקים נוספים להדפסה במידה והוא רוצה. בכך הוא יכול להתאים את גוף התאורה לחללים שונים. בנוסף הפלטפורמה גם מעודדת את המשתמש לחלוק את התוצאה הסופית, או רעיונות נוספים עם שאר המשתמשים.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״Lumen Tree נועדה להציב את המשתמש כחלק אינטגרלי בתהליך העיצוב, הייצור וההרכבה של המוצר״, מסכמת קימל.

שיהיה בהצלחה!!!

Share

אודות The3D Zone

Check Also

קשה לכם לנשום עם השיפוצים בתל אביב? הפתרון: מסיכה נגד זיהום אוויר. בהדפסת תלת מימד כמובן

המעצב עם השם הכי לא ידידותי לקורא, בארתולומיי גאז׳ורק (פולני, אלא מה), החליט שנמאס לו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share