חדשות חמות
בית / אופנה / מגדירות מחדש את תעשיית ההנעלה: HP, דקטלון וקבוצת Lonati מציגות נעל בהדפסת תלת מימד המיוצרת ללא שימוש בדבקים

מגדירות מחדש את תעשיית ההנעלה: HP, דקטלון וקבוצת Lonati מציגות נעל בהדפסת תלת מימד המיוצרת ללא שימוש בדבקים

Share

קונספט חדשני לתהליך ייצור ההנעלה מציע הנעלה מותאמת אישית הניתנת למחזור, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות של מדפסת התלת מימד ה- Multi Jet Fusion של HP ומכונות הסריגה הדיגיטליות של Lonati


ענקית הטכנולוגיה HP, בשיתוף פעולה עם רשת הספורט הבינלאומית, דקטלון (Decathlon), וקבוצת לונטי (Group Lonati), חשפה קונספט ייצור בר קיימא לתעשיית ההנעלה העולמית בתערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר בעולם בתחום טכנולוגיית הטקסטיל והבגדים, ה- ITMA שבמילאנו.
נעל הספורט משלבת בתוכה גרב מעוצבת של Lonati עם סוליה אמצעית וסוליה חיצונית המיוצרות באמצעות מדפסת התלת מימד של HP, ה- Jet Fusion 5200.

התמונות באדיבות חברת HP

מכונות הסריגה הדיגיטליות של Lonati , XT-MACHINE ו-Double Cylinder E1530XS מאפשרות את ייצור החלק העליון של הנעל עם שכבה בודדת או כפולה של בד וכך נוצר חלק עליון משולב המציע נוחות, קלילות, ביצועים ואיכות ללא תחרות.

באופן מסורתי, ייצור נעליים דורש חלקים רבים, חומרי דבק וכוח עבודה משמעותי. כך ששיתוף הפעולה הייחודי בין החברות, מחולל מהפכה בעולם האופנה וההלבשה בכלל ובתהליך ייצור הנעליים בפרט, על ידי מינוף העוצמה של הדפסת תלת מימד.


היתרונות של הדפסת תלת מימד וסריגה דיגיטלית ברמה התעשייתית, באות לידי ביטוי בכך שהנעל ניתנת להתאמה אישית, בעלת חיי מוצר בר-קיימא וידידותי יותר לסביבה על ידי שימוש בשיטת הרכבה נטולת דבקים, מביאה עימה את היכולת לייצור מקומי בהדפסת תלת מימד וגמישות של תהליך הייצור, המאפשר אופטימיזציה של המלאי וייצור לפי דרישה. כתוצאה מכך, מפחית בזבוז של משאבים.

דון אלברט (Don Albert), ראש תחום הנעלה וספורט, HP Personalization & 3D Printing: "המשמעות של טכנולוגיית ה-Multi Jet Fusion של HP הינה עידן חדש של ייצור חדשני בר קיימא. אנו גאים לשתף פעולה עם דקטלון בהצגת הפוטנציאל העצום של הדפסת תלת מימד לגישה בת קיימא יותר לייצור. המומחיות של קבוצת Lonati בטכנולוגיית נעליים מתאימה באופן מושלם לערכים המשותפים שלנו לקיימות. העבודה שלנו ביחד ממש זה מעוררת השראה."

פיליפ סייל (Phillipe Seille), מנהל קבוצת מחקר בדקטלון: "אנו נרגשים לשתף פעולה בפרויקט זה עם חברת HP ו-Lonati Group, אשר מדגים את המחויבות שלנו לקיימות. על ידי מינוף הפוטנציאל של הדפסת תלת מימד, אנו מחוללים מהפכה בתהליך ייצור הנעליים, ומציעים לצרכנים הנעלה מותאמת אישית, אשר ניתנת למחזור וייצור מקומי".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

חוקרים פיתחו ״דיו״ מסוג חדש להדפסת תלת מימד יהפוך בשר שגדל במעבדה לזול הרבה יותר לייצור

ה׳דיו׳ האכיל עתיד להפוך את הדפסת הבשר ה״מתורבת״ לקלה, זולה וזמינה הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share