בית / אופנה / תערוכת התכשיטים Jovella 2017: התכשיטנים נכנסים בהדרגה לעולם הדפסת התכשיטים בתלת מימד

תערוכת התכשיטים Jovella 2017: התכשיטנים נכנסים בהדרגה לעולם הדפסת התכשיטים בתלת מימד

Share

בלב תערוכת התכשיטים הגדולה בישראל, שנערכה בתל אביב, בלט דווקא ביתן אחד שלא הציג תכשיטים: הביתן של חברת סיסטמטיקס, שחשפה את הטרנד החדש והמאוד לוהט של שימוש במדפסות תלת מימד בהפקת תכשיטים, מהר, מדוייק ובהרבה פחות כסף

האירוע המרכזי של תעשיית התכשיטים בישראל – תערוכת התכשיטים ג’ובלה, נערך בשבוע שעבר בתל אביב. לתערוכה מגיעים מדי שנה כל המי ומי בענף, לרבות אנשי מקצוע וקניינים מהארץ ומרחבי העולם. תערוכת תכשיטים היא ההזדמנות המושלמת להיחשף לטרנדים חדשים בעולם העיצוב, לראות דגמים מעניינים ומקוריים של המעצבים השונים ואף לשווק ולמכור.

אחד הביתנים שמשכו השנה יותר תשומת לב מהאחרים, היה דווקא ביתן של חברה טכנולוגית: הביתן של חברת סיסטמטיקס, ספקית פתרונות מחשוב ייעודיים ונציגת  FormLabs בישראל, שניצלה את הבמה והציגה בפני מאות אנשי מקצוע נלהבים את מדפסת ה-Form 2  המוגדרת על ידי יוצריה כ”מדפסת השולחנית החזקה, החכמה והמתקדמת ביותר הקימת כיום”. ומה עושה מדפסת תלת מימד בלב תערוכת תכשיטים? פשוט מאוד: ״זהו הטרנד כעת בתעשייה הזו״, אומר ניר גלזר, מנהל תחום הדפסת התלת מימד בחברת סיסטמטיקס.

גלזר: ״המגמה העולמית בקרב מעצבי תכשיטים היא להיעזר במדפסות תלת מימד בתהליך היצירה״.

״המגמה העולמית בקרב מעצבי תכשיטים היא להיעזר במדפסות תלת מימד בתהליך היצירה. רבים מהם גילו כי הטכנולוגיה החדשה יכולה לקצר תהליכים ולחסוך להם כסף גדול. אנו מאמינים שהמדפסת הנוכחית מבשרת את ה׳גל הבא׳ של תעשיית הדפסת התלת מימד: עם פלט ברזולוציה גבוהה, עם חווית שימוש פשוטה, ומארז שולחני שאינו תופס מקום רב ואף מעוצב בצורה יפה המאפשרת להציבה על שולחן התכנון של המעצב. אנו פוגשים כיום יותר ויותר אנשי מקצוע, מתחומים מגוונים, ובמיוחד מעצבי תכשיטים ויצרני תכשיטים, שרואים במדפסות התלת מימד חלק מכלי העבודה היומיומיים שלהם וההיצע שיש לנו כיום בהחלט יענה על צרכיהם״, אומר גלזר.

מדפסת ה – Form 2 מבית Formlabs המספקת פתרונות הדפסה בדיוק גבוה. היא מוגדרת על ידי יוצריה כ”מדפסת השולחנית החזקה, החכמה והמתקדמת ביותר הקיימת כיום”. המדפסת עושה שימוש בטכנולוגיית סטריאוליטוגרפיה SLA)) ובממשק משתמש ידידותי, כדי להדפיס אובייקטים ברזולוציה גבוהה במיוחד ורמות דיוק וגימור שלא היו מוכרות קודם לכן בתחום המדפסות השולחניות. ה-Form 2 מדפיסה מודלים גדולים יותר, עם מרכיבים מדויקים יותר, יכולות חיבור שונות וחווית הדפסה אינטואיטיבית והיא מיועדת לאנשי מקצוע שונים, בינהם: מהנדסים, מעצבי מוצר , תכשיטנים ואף רופאי שיניים וחוקרים בתחומים שונים. המדפסת מאפשרת להדפיס אבי טיפוס מדויקים מאוד , הממחישים למתכנן במדויק את צורת והתאמת המודל אבל גם מאפשרת להיות חלק בתהליך ייצור של דגמים, מודלים ותבניות בתחומים מקצועיים כמו רפואת שיניים ועיצוב תכשיטים.

“אנו מאמינים שהמדפסת הנוכחית מבשרת את ה׳גל הבא׳ של תעשיית הדפסת התלת מימד: עם פלט ברזולוציה גבוהה, עם חווית שימוש פשוטה, ומארז שולחני שאינו תופס מקום רב ואף מעוצב בצורה יפה המאפשרת להציבה על שולחן התכנון של המהנדס והמעצב. אנו פוגשים כיום יותר ויותר אנשי מקצוע, מתחומים מגוונים, שרואים במדפסות התלת מימד חלק מכלי העבודה היומיומיים שלהם וההיצע שיש לנו כיום בהחלט יענה על צרכיהם״, אומר גלזר.

הדוגמית הנוצצת: RDC DESIGNS הציגו טבעות אירוסין משובצות

בתערוכה הוצגו כמה וכמה דוגמאות מרשימות של תכשיטים שיוצרו בעזרת הטכנולוגיה: RDC DESIGNS הציגו טבעות אירוסין משובצות, RUSTIC DESIGN הציגו טבעות כסף מיוחדות לאופנוענים וליגא עיצובים הציגו את המודלים המודפסים לתכשיטים אותם הם מייצרים.

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד
דן גדור. הבעלים של רסטיק מוטורס מפגין יכולות בתערוכה

למעלה מעשור, איפשרה הדפסה תלת מימדית  לחברות עיצוב וייצור תכשיטים גדולות לעצב ולייצר באופן עצמאי תכשיטים מותאמים אישית. כעת, אומר גלזר, עם Form 2  הדפסה תלת מימדית תעשייתית יכולה להתקיים ישירות על שולחן העבודה של כל מעצב וייצרן תכשיטים ובעלויות נוחות מאוד. ״ניתן להדפיס חלקים ליציקה בכמה שעות עבודה בעלויות הנמוכות פי כמה מיציקת שעווה. תהליך ההדפסה של Form 2 , מתמשך וחוזר על עצמו, מאפשר ליצור במהירות מאגר של עיצובים פופולאריים ולהדפיס עד כ – 100 טבעות ביום ובצורה מוכנה יותר לייצור. עם מעקב מדויק אחרי תהליך יציקה מאושר, או עבודה עם אחד מבתי היציקה המאושרים, חומר היציקה שלנו יכול ליצור כמעט הכל: החל ממשטחים חלקים ועד שטח מבולט בבליטות זעירות. והכל תוך חסכון בזמן ההכנה לייצור. ולא רק זה: ניתן גם לעצב ולייצר תכשיטים המותאמים אישית וגם דוגמאות תואמות להתנסות אישית לפני ההחלטה – באמצעות הדפסת דוגמאות ללקוח״.

כוכבת התערוכה, Form 2 , עושה שימוש בטכנולוגיית סטריאוליטוגרפיה (SLA) ובממשק משתמש ידידותי, כדי להדפיס אובייקטים ברזולוציה גבוהה במיוחד ורמות דיוק וגימור שלא היו מוכרות קודם לכן בתחום המדפסות השולחניות. ה-Form 2 מדפיסה מודלים גדולים יותר, עם מרכיבים מדויקים יותר, יכולות חיבור שונות וחווית הדפסה אינטואיטיבית. המדפסת מאפשרת להדפיס אבי טיפוס מדויקים מאוד, הממחישים למתכנן במדויק את צורת והתאמת המודל אבל גם מאפשרת להיות חלק בתהליך ייצור של דגמים, מודלים ותבניות.

״אנו פוגשים כיום יותר ויותר אנשי מקצוע, מתחומים מגוונים, שרואים במדפסות התלת מימד חלק מכלי העבודה היומיומיים שלהם וההיצע שיש לנו כיום בהחלט יענה על צרכיהם״, אומר אייל כוכבא, סמנכ”ל השיווק בחברת סיסטמטיקס. “מדפסת ה-Form 2 מעלה את הרף בתעשייה עבור הדפסה אמינה, ומספקת טכנולוגיה מתוחכמת עם ממשק אינטואיטיבי, לטובת זרימת עבודה פשוטה יותר וחיסכון בזמן ועל פי התגובות שקיבלנו בשטח התערוכה נראה בתקופההקרובה יותר ויותר יוצרי תכשיטים שיאמצו את הטכנולוגיה החדשה.”

כוכבת התערוכה – Form 2

סיסטמטיקס משווקת, מיישמת ותומכת, בפתרונות מחשוב ייעודיים לשוק הישראלי. החברה מייצגת בישראל פתרונות בינלאומיים מובילים דוגמת SolidWorks ו – Dassault Systemes לתכנון ועיצוב מכני, פתרונות להדפסה תלת מימדית מתוצרת חברות MakerBot , FormLabs ו – MarkForged , , מערכות מידע גיאוגרפי מבית ESRI ופתרונות למחשוב טכני ופיתוח מתוצרת חברת MathWorks. . מערך השירות, ההדרכה והשיווק תומך באלפי לקוחות החברה באמצעות מוקד שירות ממוחשב המאוייש בצוות מומחים, סמינרים ודיוורים מקצועיים, אתרי תמיכה ברשת, תוכנית קורסים מגוונת ושירותי ייעוץ והכוונה המותאמים לצרכי הלקוח. פתרונות סיסטמטיקס משרתים למעלה מ- 3,500 ארגונים במשק הישראל. בין לקוחות החברה נמנים ארגונים מהתעשייה, מהמגזר הממשלתי והציבורי, מהתחום הבטחוני, ארגונים פיננסיים ומסחריים ומוסדות אקדמיים. סיסטמטיקס נוסדה בשנת 1979, מעסיקה כ- 150 עובדים בתחומי התמחות שונים ומשרדיה ממוקמים ברמת החייל, תל אביב.

 

 

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

קשה לכם לנשום עם השיפוצים בתל אביב? הפתרון: מסיכה נגד זיהום אוויר. בהדפסת תלת מימד כמובן

המעצב עם השם הכי לא ידידותי לקורא, בארתולומיי גאז׳ורק (פולני, אלא מה), החליט שנמאס לו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share