חדשות חמות
בית / עיצוב / ״הרי את מקודשת לי בטבעת זו שהודפסה בסיוע הדפסת תלת מימד״

״הרי את מקודשת לי בטבעת זו שהודפסה בסיוע הדפסת תלת מימד״

Share

טבעות אירוסין מגיעות כיום בכל צורה וצבע. זולות יותר, יקרות יותר, עם אבנים יקרות, או פחות יקרות. מה שבטוח, וככה שמענו ממקורות יודעי דבר, יש ציפיה שהחתן המיועד ישקיע לפחות חודש של משכורת במשימה החשובה וישקיע בה טונות של מחשבה. היא צריכה להרשים, היא צריכה להפגין את האהבה הגדולה. מצד שני, טבעות הנישואין הן סולדיות מעט יותר. היא נענדת בערב הגדול ומסמנת את הקשר בין שני בני/בנות הזוג. בדרך כלל מדובר ברצועת מתכת, בדרך כלל ממתכת יקרה.

כל זה היה עד היום. לא הגיע הזמן לשינוי הקונספט? לניעור שלו? וזה בדיוק מה שעושה צ׳ארלס אוליבר רוי, מעצב תעשייתי, שהחליט להקים עסק סביב טכנולוגיית הדפסת התלת מימד. למרות חוסר הנסיון בעיצוב תכשיטים, רוי העריך שיש כאן שוק גדול עם מתח רווחים גבוה. הוא החליט לגייס למשימה את המדפסת שלו – ה- ProJet MJP של 3D Systems ולדרך. ״לא ידעתי כלום על עיצוב, אבל הבנתי שיש כאן בסיס פעולה רחב עבורי״, הוא אומר. ״את רוב התכשיטים קונים כדי להביע רגשות ובמחיר גבוה. אם יש מקום למהפיכה – זה המקום״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

לאחר בניית התוכנית העסקית השיק רוי את חברת Vowsmith – ספקית טבעות אירוסין ונישואים – עם גימיק: טבעות שחלק בלתי נפרד מהן הן טביעות האצבע הייחודיות של בני הזוג. כל שצריך הוא לרכוש את הטבעות באתר החברה ולהעלות את טביעות האצבע של בני הזוג לאתר החברה. בשלב הזה רוי יכול לקחת את טביעות האצבע ולהטביע אותן במדוייק על החלק החיצוני של הטבעות – תוך שימוש במדפסת התלת מימד שלו ובחומר הדפסה דמוי שעווה.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

ללקוחות שלנו יש חופש בחירה מלא כך שהם יכולים לבחור עיצוב, מתכת, אבן יקרה ולהתאים את הכל לתקציב ולרצון. ״תהליך המידול לתלת מימד הוא אוטומטי שכן ההזמנה שנעשית באינטרנט יוצרת קובץ STL ברזולוציה גבוהה מוכנה להפקה״.

המדפסת בה משתמש רוי היא ה- ProJet MJP 3D printer. מדובר במדפסת המותאמת להדפסת שעווה והתוצאות יוצאות חלקות ביותר ומאוד מדוייקות. משך הזמן: כשבוע לכל טבעת, אבל, רוי בטוח שהתהליך יכול להתקצר בעתיד – ויש לו סיבה: הוא מתכנן להגיע בשנה הקרובה לייצור שנתי של 50 אלף טבעות…

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

מחירים? השמיים הם הגבול, אבל, אפשר להתחיל סביב האלף דולר ומעלה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

קשה לכם לנשום עם השיפוצים בתל אביב? הפתרון: מסיכה נגד זיהום אוויר. בהדפסת תלת מימד כמובן

המעצב עם השם הכי לא ידידותי לקורא, בארתולומיי גאז׳ורק (פולני, אלא מה), החליט שנמאס לו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share