חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / BAM ההולנדית חושפת את ה-3D BUILDER – מדפסת תלת מימד רובוטית להדפסת מבנים בבטון

BAM ההולנדית חושפת את ה-3D BUILDER – מדפסת תלת מימד רובוטית להדפסת מבנים בבטון

Share

מי שהזדמן לחלקה המזרחי של אמסטרדם שבהולנד, יכול היה להווכח, כי מאז נפתח שם מיזם FabCity באפריל האחרון, הפך המקום לזירה של חדשנות – וכן גם בתחום ההדפסה בתלת מימד.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

המקום מאכלס כיום 50 ביתנים בהם פועלים מעל 400 סטודנטים, מרצים, אמנים ואדריכלים כשכולם עסוקים בדבר אחד: יצירה של שלל פתרונות יצירתיים וחדשניים לבעיות אורבניות, כשעל הדרך הם מדגימים את הטכנולוגיות החמות ביותר בתחומים החמים ביותר (הדפסת תלת מימד כבר אמרנו?).

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

חברת הבניה BAM אליה חברה חברת Universe Architecture עשו בדיוק את שצופה מהם: החברות השיקו זה מכבר את ה-3D BUILDER, מדפסת בטון תלת מימדית, המשלבת זרועות רובוטיות עם חומרי בניה מסורתיים לחלוטין.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

המדפסת היא פרי שיתוף פעולה של חברת הבניה  BAM ושל האדריכל Janjaap Ruijssenaars שהקים את  Universe Architecture כחברה המתמחה בתחומי ההדפסה בתלת מימד. כבר לפני 3 שנים הוא הכריז על כוונותיו לבנות בסיוע הדפסת תלת מימד את ה-Landscape House, שהוכרז כבית ״ללא התחלה וללא סוף״. הטכניקה מזכירה מדפסת שולחנית רגילה: משתמשים באבקה גרוסה של סלעים או מלט, כאשר בשילוב של נוזל מחבר ניתן לקבל חומר הדפסה הקל לעיבוד לכל צורה שהיא. החומרים, דרך אגב, ניתנים למחזוק שוב ושוב.

בשנת 2015 החלו הנסיונות הראשונים ומאז חולם Ruijssenaars על השלמת הפרוייקט השאפתני: בנייה מאפס של מבנה שכולו בהדפסת תלת מימד. כעת, עם המדפסת החדשה, משוכנע Ruijssenaars שהמשימה הושגה. לדבריו, זו מדפסת התלת מימד הראשונה לתחום הבניה המשלבת חופש פעולה אדריכלי עם יכולות מתקדמות בהדפסה ורובוטיקה. כדי להדגים את יכולותיה המופלאות של המדפסת החדשה התייצבו אנשי החברות להקמה בפרופורציות של 1:4 של המבנה.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

לדברי Ruijssenaars, מדפסת המבנים הראשונה מפגינה גמישות רבה. ניתן להחליף לה ראשי הדפסה (בשיטת D-Shape), והיא מאפשרת להדפיס באבן ובבטון כשהמפתחים טוענים שהם לא רואים כל סיבה מדוע לא ניתן יהיה להדפיס בעתיד גם חומרי בידוד ומתכת. בימים הקרובים יצאו המפתחים לבחון, בשיתוף עם חברת AcoTech אפשרות להציב את הזרוע המדפיסה על מעין טנק שרשראות, כך שכל היחידה תהפוך גם לניידת ותוכל למעשה לנוע סביב המבנים אותם היא תבנה.   

Share

אודות The3D Zone

Check Also

עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממדית פולימריים, משתפת פעולה עם מותג הרכב היוקרתי העולמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share