חדשות חמות
בית / עיצוב / NASA תחלק 2.25 מיליון דולר למעצבים שיתכננו בית בהדפסת תלת מימד המיועד למאדים

NASA תחלק 2.25 מיליון דולר למעצבים שיתכננו בית בהדפסת תלת מימד המיועד למאדים

Share

אם אתה (או את) חושבים שאתם יכולים לתכנן את הבתים העתידיים שמיועדים להדפסה בתלת מימד על המאדים, הרי שהגעתם אל הכתובת הנכונה. כלומר, ל-NASA. כן, כן. סוכנות החלל האמריקנית מוכנה לחלק 2.25 מיליון דולר בפרסים לכל מי שיעמוד במשימה הלא קלה הזו.

הבתים המיועדים לאסטרונאוטים שיגיעו יום אחד למאדים, צריכים לשמש כמחסה במשימה הכה קריטית הזו. אבל, ב-NASA הגיעו למסקנה שלא נכון יהיה לבזבז משאבים יקרים על משלוח הבתים לחלל, ולכן הפתרון שנמצא היה פשוט ביותר: בואו ונשלח לחלל מדפסת תלת מימד, והיא היא זו שתדפיס את הבתים – בשטח, ובקיצור, בואו וניזום את פרוייקט 3D Printed Habitat Challenge.

the3dzonw-nasa12 the3dzonw-nasa1

המשימה: שימוש בחומרי בסיס, חלקם שאריות של ספינות החלל שישאו את בני האדם למאדים ושילובם בהדפסות תלת מימד, לטובת בניית בתי המתנחלים החדשים. הללו יצטרכו להיות מספיק נוחים ולהכיל את כל הרכיבים שיאפשרו לבני אדם לחיות בהם בנוחות, כולל אזורי מטבחים, לינה ובילוי.

השלב הראשון של התחרות, עליו הכריזו במהלך Bay Area Maker Faire בסן מתיאו, קליפורניה, יימשך עד ה-27 בספטמבר. במהלכו נקראים המשתתפים לפתח את הקונספט של הבית המודפס, שייקח בחשבון את יתרונותיה של טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד. 30 המועמדים הסופיים יעלו לשלב גמר בו יתחרו על 50 אלף דולר, שיחולקו במהלך ה-2015 World Maker Faire בניו יורק.

"האפשרויות הגלומות בעתיד להדפסות תלת מימד מעוררות השראה וללא ספק מדובר בטכנולוגיה חשובה ביותר לחקר החלל העמוק", אמר סם אורטגה, מנהל התוכנית. "האתגר הנוכחי מעלה את הרף ואנו סקרנים לגלות עם איזה רעיונות יבואו המייקרים מרחבי העולם".

בשלב השני ההתמקדות תהיה בטכנולוגיות החומרים שמהם יודפסו הבתים ובהדפסה ובבניה עצמה. הפרס לכל חלק בתחרות עומד על מיליון דולר. ב-NASA מעריכים שמעבר לחשיבות הרבה עובור המסעות בחלל, לפיתוחים העתידיים תהיה חשיבות רבה במשימות הקמת בתים באתרים רחוקים בהם יש מחסור בחומרי בניה רגילים.

להורדת טפסי ההצטרפות

https://americamakes.us/Challenge

Share

אודות The3D Zone

Check Also

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

BigRep משיקה בישראל שתי מדפסות תלת מימד חדשות, מהירות וגדולות במיוחד

ה-BigRep PRO  וה- BigRep EDGE מבוססות על טכנולוגיית הדפסה FDM פורצת דרך המאפשרת הדפסה מהירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share