חדשות חמות
בית / קהילה / הגיקון שצעד על מדפסות התלת מימד

הגיקון שצעד על מדפסות התלת מימד

Share

אירועי ה-Geekcon הפכו עם השנים לאותו מקום מסורתי בו נעשה השימוש האינטנסיבי והכבד ביותר בטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד. מי אם לא גיקים טכנולוגיים ומייקרים ירימו את הכפפה ויתנו צ׳אנס אמיתי למדפסות מהדור  החדש? האירוע השנתי של המייקרים והגיקים הטכנולוגיים הסתיים השבוע בחשיפת מכונה לומדת לערבוב קוקטיילים, מדפסת פנקייקים צבעוניים, רובוט מחבק ועוד רובוט חתול, פסנתר על שלט, סימולטור גלישה ומקלחת שגם מעסה את הראש

 

Geekcon2017, המפגש השנתי המרכזי המסורתי של תנועת המייקרים הישראלית שנערך בשדות ים, הסתיים, כמו שנה, בחשיפה של פרוייקטים טכנולוגיים מורכבים, שחלקם, לא שימושיים בעליל. האירוע נמשך 52 שעות ולקחו בו חלק פעיל מאות גיקים טכנולוגיים, יזמים/ות, מפתחים/ות ומייקרים/יות.

כך לדוגמה, את האורחים קיבלה מכונה מורכבת שקיבלה את השם המורכב לא פחות:

NUTRI-MATIC DRINK DISPENSER  -NMDD  – מכשיר חכם להכנת קוקטיילים המבוססים על ג׳ין, וודקה ורום עם תוספות ליקרים ומיצים. אלגוריתם משלב את הטעמים ואפליקציה שנכתבה במיוחד לאייפד, שגם מזהה את תגובות השותה (על פי הבעת פניו) מקבלת פידבק, לומדת את הטעמים המועדפים, ומארגנת לשותה הבא קוקטייל משופר יותר…

על המדשאה כיכבה גם מסילה, שעליה כסא ממונע. השחקן מתיישב על הכסא, ובעזרת דוושות לרגליים מניע את הכסא במהירות מימין לשמאל, כשהמשימה לתפוס באמצעות מיכל שבידיו, עגבניות שנופלות ממתקן שמעליו. כאמצעי עזר עשו המתכננים שימוש במערך שלם של צלילי הכוונה.

משחק מציאות מעורבת על בסיס ה- ARCore של גוגל ומשקפי VR, אפשרו לשחקן לקלוע כדור וירטואלי לסל אמיתי ולידו כיכב רובוט שחיבק  ובירך ל׳שנה טובה׳, את מי שהתקרב אליו בכניסה לשטח התצוגה.

רובוט כהן דת בדמות צפרדע, הבנוי מ-30 חלקים שהודפסו במדפסות תלת מימד, ישב בתוך מעין תא וידוי, צילם ולמד את מי שהגיע אליו והעניק ברכות/קללות למבקרים אותו, כשהברכה/קללה נקבעה על בסיס ניתוח של תווי הפנים. התמונות והברכות/קללות הועלו אוטומטית לאתר באינטרנט (www.Geekcon.party). עוד רובוט שזכה לאהדת הקהל, היה הרובוט הדכאוני ״מארווין״ (הזכור מהספר ׳מדריך הטרמפיסט לגלקסיה׳). הוא הסתובב מבואס בשטח התערוכה, כשהוא ממלמל משפטים דכאוניים לכל אחד שהסכים לשמוע אותו. אבל, הרובוט שזכה לאהדת הקהל היה זה שדאג לחפית השיער ותוך כדי דאג לעבסות את קרקפתו של הנחפף.

סימולטור אפשר לשוחרי הים לשחזר באמצעות מסך ענק ומקרן, שהתחבר למחשב, גלישת גלים פרועה, בלי להירטב והאמיצים במיוחד עלו על קרוסלת ענק המיועדת לשני אנשים. אטרקציה אחרת, שמשכה קהל רב, ואיך לא, היתה מדפסת תלת מימד שהדפיסה פנקייקים צבעוניים להנאת הסביבה.

״ מפגשי גיקון מאתגרים את המשתתפים  להתמודדות עם שלל אתגרים טכנולוגים ובניית יצירות חדשניות ולא שימושיות״, אומרים היזמים, בינהם אדן שוחט, מייסד שותף ב-Aleph , גילי צגלה, מייסד ומנכ"ל חברתNovawind  וענבר רז מומחה סייבר. ״חלק מהתפקיד שלנו הוא לסייע בבניית הדור הבא של היוצרים, היזמים ו'האנשים שעושים', שיבואו עם הפיתוחים והחידושים הטכנולוגיים הבאים”.

גיקון הוא חלק מסדרה של אירועים שנתיים של קהילת המייקרים הישראלית. הפלטפורמה נוסדה בשנת 2005 בהשראת מפגשי חדשנות דוגמת Burning Man ו-FooCamp. הפעילות היא ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, והיא מוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות "מחוץ לקופסה" בדגש של עשייה. ההתכנסות השנתית, אחת מחמישה אירועים המתרחשים במהלך השנה, מכונה לעתים קרובות "קייטנה לגיקים", מושכת מסה קריטית של יזמים, גיקים וטכנולוגים מהמובילים בארץ. לדבריהם, במהלך שנות הפעילות, תרמו מפגשי גיקון ליצירתן של מספר רב של חברות סטארט-אפ ישראליות, ולפעילות עסקית של מעל 170 מיליון דולר.

נותנות החסות של Geekcon2017 כללו מספר חברות עולמיות מובילות, בהן Google Developer Launch Pad סמסונגNEXT, Fiverr ו- Wix.

האנשים שמאחורי גיקון השנה והצוות המנהל בפועל (ובהתנדבות) היו: ענבר רז, אדן שוחט, גילי צגלה, שחר זריהן, איל הרשקו, בועז מאמו, צח משה, כפיר מצא, שמרית טל ועשרות מתנדבים נוספים – כולם יזמים, מייקרים ואנשי תעשיית ההייטק הישראלית.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone.il

1995. מכירות ראשונות של מערכות הדפסה תעשייתיות בתלת מימד. המוכרת: סו-פאד

רבים לא יודעים או מודעים לכך שיש חברה ישראלית אחת שצפתה את הנולד, ככל שמדובר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share