חדשות חמות
בית / קהילה / קבלו את היתוש: הרחפן שאתם תעצבו ותבנו לבד (בסיוע קל של מדפסת תלת מימד)

קבלו את היתוש: הרחפן שאתם תעצבו ותבנו לבד (בסיוע קל של מדפסת תלת מימד)

Share

רחפן (או רב-להב; באנגלית: Multirotor או multicopter) הוא כלי טיס בלתי מאויש היוצר עילוי באמצעות סיבוב מדחף בעל להבים, בדומה למסוק. הוא בעל מכניקה פשוטה יחסית, וקל לשליטה בטיסה. ברוב המקרים הרחפן הוא בעל זווית פסיעה קבועה, בניגוד למסוק בעל להב אחד (או שניים) המשתמש במערכת להבים מורכבת עם זווית פסיעה משתנה, דבר המקשה על השליטה במסלול הטיסה וביציבותו של כלי הטיס. השליטה בתנועת הטיסה של הרחפן מושגת על ידי שינויי המהירות היחסיים בין הלהבים השונים, באופן המשפיע על הדחף והכוח של כל להב (מתוך הערך בוויקיפדיה).

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

אחד ה׳צעצועים׳ היותר מדוברים בשנה האחרונה הוא ללא ספק הרחפן. מה לא כתבו ומה לא צילמו על רחפנים והתפקידים שהם יכולים למלא בשלל מקומות ועיסוקים, מצילום חתונות, דרך ריגול ועד הצצה לשכנה שמשתזפת על הגג.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

 

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

ועכשיו הגיעה  Bonadrone, חברה מברצלונה, שמוכנה להגשים את החלום של כל שוחרי הרחפנים באשר הם. החברה

 השיקה בפרוייקט אינדיגוגו, את ״היתוש״, קואדרקופטר מודולרי, שחוץ מהמנוע והסוללות, כל שאר החלקים שלו מודפסים בהדפסת תלת מימד. כך, אם חלילה, שברתם חלק כלשהו בזמן טיסה בסופה קייצית, אין כל בעיה להדפיס חדש. אם רוצים לעצב חלק חדש בסגנון חדש – גם אין בעיה. הכל מתחבר להכל.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

 בשלב הבא מתכננים היזמים הצעירים ליצור פלטפורמה חברתית שתספק גישה לשלל עיצובים של החברים בקהילה. כאן גם ה׳גימיק׳ התורן: קהילה עניפה של ״טייסים״, שתתקשר בינה לבין עצמה ותסייע לחבריה לארגן לעצמם רחפנים. עוד היא מתחייבת לייצר מדי כמה חודשים דגמים חדשים שייבחרו על ידי הקהילה עצמה.

 

למרות שרכישת קיטים להרכבה של רחפנים היא לא סיפור כה חדש, בחברה אומרים שאחד היתרונות שלהם הוא בתמיכה שהם מספקים לרוכשים ובהוראות המאוד מדוייקות להרכבה. לעצלנים מוכנה החברה לספק גם רחפן בנוי המוכן לטיסה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

the3dzone.il

1995. מכירות ראשונות של מערכות הדפסה תעשייתיות בתלת מימד. המוכרת: סו-פאד

רבים לא יודעים או מודעים לכך שיש חברה ישראלית אחת שצפתה את הנולד, ככל שמדובר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share