בית / סגנון חיים / 3D Talks של שין שבע – שווה הגעה

3D Talks של שין שבע – שווה הגעה

Share

אירוע שתפור על העוסקים בתחום ההדפסה בתלת מימד קורה בשבוע הבא (10 בספטמבר) ואתם יותר ממוזמנים להגיע

3D Talks השני במספר יוצא לדרך (יתקיים ב-10 בספטמבר 2019, במתחם שין-שבע, בתל אביב). מדובר בערב שנותן במה למעצבים, מהנדסים ומייקרים לשתף את הפרויקטים שלהם, החל משלב הפיתוח, המחקר והמוצר הסופי – כאשר כולם משתמשים בהדפסה תלת מימדית ככלי לייצור או למחקר צורני.

מאחורי המיזם עומדים החבר׳ה של שין שבע שלדבריהם ״מובילים את מהפכת הייצור הדיגיטלי ומציעים ארגז כלים מקיף למייקר המעודכן״. שין שבע ממוקמים בלב קריית המלאכה של תל אביב ברחוב שוקן 7 (מכאן גם השם), בלופט בן 450 מ”ר ובו רצפת ייצור רחבה, שעושה חשק ללכלך את הידיים, מציעה שין שבע שלל פעילויות תוכן לקידום חדשנות וחיזוק מסוגלויות של חבריו החובבים והמקצועיים בעולמות הייצור הדיגיטלי.


לדברי היזמים, ״הטכנולוגיה הזמינה היום הופכת את המרחק שבין רעיון – ליישום, לכל כך קצר, שאנחנו סופסוף יכולים להתנער מהתלות המגבילה שהייתה לנו בבחירה מתוך קטלוגים סגורים, ולטפח את  ה”עצמאות המוצרית” הזאת, שמאפשרת לנו לקבל רק ובדיוק את מה שאנחנו באמת צריכים״.

לאירוע הראשון, הגיעו שישה דוברים שסיפרו על מוצרים שלהם שהם עיצבו והדפיסו במדפסות ביתיות בטכנולוגיית FDM.

כך לדוגמה, רפאל לידור ישר, בוגר האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל הציג צעצועי אמבטיה לילדים,  כולם מתחברים לצינור המים במקלחת וע”י מנגנון פנימי שהוא תכנן יוצרים ווריאציות שונות של התזת מים. הוא העלה בין היתר חלק מהמוצרים שלו לאתר שיתוף של קבצי תלת מימד 3D Cults וזכה להצלחה רבה בפלטפורמה. 

בתהליך העיצוב התחשב רפאל בתכנון החלקים כך שבמעמד ההדפסה תהיה כמות מינימלית של supports, דבר הידוע כטרחה המחייבת עיבוד משלים של החלק ודבר שעלול לפגוע בפני השטח ונראות האובייקטים.

גיא וגמן, מעצב תעשייתי, מייקר, טכנולוג ובעלים של “פרופשופ” (סטודיו העוסק בדגמים ואבות טיפוס) שיתף כמה טיפים לעיבוד משלים של הדפסות FDM ע”י חימום וקיבוע לכדי צורה חדשה של החלקים ועוד כמה טכניקות הקשורות לעבודה עם פולימרים.

רינה ברזובסקי, מעצבת תעשייתית, מומחית לייצור דיגיטלי סיפרה על השימוש בפיצ’ר בשמו הנפוץ Spiral vase היידוע ביתרון זמן ההדפסה המהיר. מצב ההדפסה הנ”ל מאפשר ייצור אובייקטים, חלולים כאשר  בתנועה מעגלית המדפסת יוצרת את הקליפה של ה- solid. בנוסף, היא חקרה שימוש בדיזות בקטרים שונים וההתאמה של ההגדות בסלייסר. את הידע שצברה יישמה בעיצוב עוגיית מזל סינית וגופי תאורה שהדפיסה.

אחד הפרויקטים המסקרנים של האירוע הבא הוא של ליאור אהרוני, אלגוריתמאי ואיש של חומרים הממציא שימושים פורצי דרך לטכנולוגיות הדפסה, יציג את הפרויקט שלו בשיתוף פעולה עם חברת Fleximeter העוסק בתכנון ובניה של מבנים אמורפיים, שכרגע מחפש פרויקט פיילוט לבנות עבורם מבנה בשיטה שפיתח.

קישור להרשמה לאירוע: https://www.eventbrite.com/e/3d-talks-100919-tickets-71199011159?fbclid=IwAR2dUiu4THocrd-mDnrRXvidYd-jjRFsQZxpRBz-KbZvii3uDnGTZENJ0I4


Share

אודות The3D Zone

Check Also

עורו הגיקים: זו ההזדמנות שלכם להחזיק ביד Phaser Type II (מקורי של סטאר-טרק…)

אנחנו במגזין The3DZone אוהבים את החבר׳ה של Shirbrook. למה? די פשוט: כי הם מתמחים באמנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share