חדשות חמות
בית / רפואה / הדפסת תלת מימד של תאי גזע: האמנם בקרוב?

הדפסת תלת מימד של תאי גזע: האמנם בקרוב?

Share

ידיעה בהחלט מסקרנת, עבור כל מי שתחום ההדפסה בתלת מימד הוא בראש מעייניו (כמונו…), הסתתרה לה בסוף השבוע האחרון עמוק בתוך מדורי שוק ההון, וביננו, מי באמת מגיע לשם? הכוכבות של הידיעה הן שתי חברות ישראליות, ששיתוף פעולה בין השתים, הוביל להצלחה בניסוי להדפסת רקמות שמקורן בתאי גזע, באמצעות מדפסות תלת מימד.

החברות, ננו דיימנשן, יצרנית מדפסות תלת מימד וחברת הסטארט-אפ Accellta, במסגרת מכון AMIT בטכניון, של המיליארדר אלפרד מאן. בהודעה לעיתונות, החברות הגדירו את תוצאות הניסוי כ"הוכחת היתכנות מוצלחת של הדפסת תלת מימד של תאי גזע".the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

על פי הדיווח בעיתונים, לאור תוצאות הניסוי, החברות ישקלו הקמה של ישות חדשה לטובת פתרונות עתידיים אלו. יחד עם זאת, הן לא מתכננות להשקיע באופן ישיר כספים רבים לטובת הרחבת הפעילות, אלא, לפי התכנון, אותם כספים יגויסו ישירות על-ידי הישות המשותפת שתוקם.

לפי נתונים שצירפו החברות להודעה, שוק הדפסת תלת מימד של חומרים ביולוגיים צפוי לצמוח מ-481 מיליון דולר ב-2014 לכ-6 מיליארד דולר ב-2024. הטכנולוגיה מיועדת בין השאר לבדיקת תרופות בשלבי הפיתוח הפרה-קליניים, ניסויים במוצרים קוסמטיים ועוד. נכון להיום, ננו דיימנשן עוסקת בפיתוח מדפסות תלת מימד בעיקר לשוק המעגלים האלקטרוניים. Accellta פיתחה טכנולוגיה שמיועדת לייצור תאי גזע לשימוש בתעשיית התרופות ולצרכי מחקר שונים.

"הדפסת תלת מימד של תאים חיים היא טכנולוגיה המשחקת כבר כיום תפקיד משמעותי במחקר בתחומים רפואיים. אך על מנת לנצל את הפוטנציאל המלא הגלום בה, ולאפשר את המשך התפתחות התחום, יש צורך לשפר את מהירויות ההדפסה והרזולוציה, את הבקרה על התאים ותפקודם, וכן את זמינות התאים וטכנולוגיות הדיו", אמר עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "באמצעות שילוב יכולות הזרקת הדיו המהירות והמדויקות שלנו עם יכולות ייצור ובידול תאי הגזע בהיקפים נרחבים של Accellta, בהובלת קבוצה של מהנדסים ומדענים מנוסים ובעלי מוניטין עולמי, נוכל לאפשר הדפסת תלת ממד ברזולוציה גבוהה ובנפחים גדולים".the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

יצחק אנג'ל, מנכ"ל Accellta, הוסיף כי "לטכנולוגיות המשולבות של החברות יש את הפוטנציאל ליצור תחומים רבים של פיתוח. אנו נרגשים מהתוצאות הראשוניות וממה שהעתיד צופן לנו".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

תעשיית התלת מימד העולמית מתגייסת למלחמה בנגיף

מי תיאר לעצמו, עד לפני חודש שתעשייה שפועלת בשנים האחרונות, די מתחת לרדאר, ועולה לכותרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share