חדשות חמות
בית / רפואה / הרופאים של פוריה השתילו לסת שהודפסה בתלת מימד בחולה סרטן

הרופאים של פוריה השתילו לסת שהודפסה בתלת מימד בחולה סרטן

Share

רופאי המרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה, פוריה, שליד טבריה, עשו שימוש בהליך חדשני שמערב שימוש בטכנולוגיית הדפסה בתלת מימד, החוסך זמן ניתוח וזמן החלמה לינימום ומבטיח אחוזי הצלחה טובים מתמיד.

מחלקת ניתוחי פה ולסת בבית החולים ע”ש ברוך פדה, פוריה, שליד טבריה, הוכיחו כי לעתים חלוציות ביישומיה של הטכנולוגיה המתקדמת יכולה לבוא גם מהפריפריה הגיאוגרפית של ישראל. הרופאים טיפלו בחולה הסובל מגידול באיזור הלסת על ידי החלפת החלק הפגוע בחלק שהודפס, איך לא, בהדפסת תלת מימד.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing
צילומים: באדיבות מרכז רפואי פוריה

החולה, דוד גולדשטיין (64) תושב טבריה, סבל מזהזמן רב מכאבים מפושטים באזור הלסת. הוא עבר מספר בדיקות מקיפות במחלקת ניתוחי פה ולסת בבית החולים, שם גילו כי מדובר בגידול ממאיר – גרורה ריאתית – שפגע בלסת. ״ניתו מהסוג הזה בלסת אינו מתבצע בשכיחות גדולה מדי״, אומר ד״ר עימאד אבו אל-נאג, מנהל המחלקה. ״מצד שני, אנו יודעים שטיפול אונקולוגי המשולב בהקרנות ובכימותרפיה, לא יפתור את בעיית הלסת החסרה… לכן, לאחר התייעצויות עם אונקולוגים מומחים בבית חולים רמב״ם ושיבא, החלטנו לבצע את הפרוצדורה הלא שגרתית ולבצע את הניתוח״.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

לאחר קבלת ההחלטה על ניתוח החל הצוות הרפואי בשורת התייעצויות עם אנשי חברת A.B. Dental, חברה המספקת פתרונות לרופאי שיניים, הכוללים שתלים מותאמים אישית ואז גם התקבלה ההחלטה לשחזר את מבנה הלסת תוך שימוש בטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד. ״זהו למעשה הטיפול הנכון והמקובל ביותר כיום״, אמר ד״ר אבי טואג, רופא בכיר במחלקה. הוא מספר שחברת A.B. Dental יצרה העתק מושלם מהלסת של החולה. ״זה אפשר לנו לקבע את הלסת חזרה למקום במדוייק והכי חשוב זה יאפשר לחולה לחזור לפעילות טובה יותר בהשוואה לפתרונות בהם השתמשו בעבר במקרים דומים״.

לדברי ד״ר עימאד, הניתוח שבדרך כלל לוקח 6 שעות לקח הפעם רק שעתיים. כמה שעות לאחר הניתוח המוצלח, כך מדווחים הרופאים, החולה כבר החל לאכול. לדבריו, לשימוש בהדפסת תלת מימד יש גם יתרונות קוסמטיים, שכן החולה אינו סובל מעיוות בפניו כתוצאה מהניתוח. השימוש בחלק המודפס אף אומר שהחולה לא צריך לשנות את הרגלי הלעיסה שלו.

״מדובר בחלק שהודפס מטיטניום, וההדפסה מדוייקת במאת האחוזים ותואמת ללסת המקורית, הוא אומר. ״סיכויי השבירה הם באמת לא גבוהים…״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

תעשיית התלת מימד העולמית מתגייסת למלחמה בנגיף

מי תיאר לעצמו, עד לפני חודש שתעשייה שפועלת בשנים האחרונות, די מתחת לרדאר, ועולה לכותרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share