בית / רפואה / שוק הדפסת התלת מימד במזה״ת ואפריקה לתחום המכשור הרפואי יעבור את רף ה-224 מיליון דולר עד 2021

שוק הדפסת התלת מימד במזה״ת ואפריקה לתחום המכשור הרפואי יעבור את רף ה-224 מיליון דולר עד 2021

Share

מחקר חדש של חברת האנליסטים MarketDataForecast צופה גדולות ונצורות לתחום ההדפסה בתלת מימד באזורנו, לפחות ככל שמדובר בהדפסות בתחום המכשור הרפואי. על פי הניתוח היקף השוק של התחום יגיע למעל 224 מיליון דולר, עלליה של כ-25 אחוז לעומת שנת 2016.

״טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד מתמודדת בהצלחה יתרה עם דרישות שוק המכשור הרפואי על ידי אספקה של מודלים ושל חלקי מכשור המותאמים אישית לחולים״, אומר הדו״ח. ״בנוסף, הדפסת התלת מימד מאפשרת למנתחים לתכנן את הניתוחים שלהם מראש, ובכך מצמצמים סיכונים אפשריים לחיי חולים במהלך ניתוחים מורכבים. מנתח שמבצע סימולציה של הניתוח על חלק גוף חולה שהודפס בדיוק רב מראש, יכול לצמצם זמן הרדמה וסיכוני זיהום אפשריים. הרווח למערכת הבריאות הוא אדיר״.

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד12

תחום נוסף בו רואים האנליסטים מקום לגידול משמעותי הוא תחום הניסויים של תרופות. ״הטכנולוגיה החדשה מאפשרת כיום לבחון תרופות חדשות על חלקים אורגניים שהודפסו בתלת מימד כתחליף לביצוע ניסויים בבעלי חיים. כיוון נוסף וחדש הוא האפשרות להדפיס טבליות תרופה במדפסות תלת מימד, תחום שעדיין בחיתולים, אבל, ללא ספק, יילך ויגדל״.

הדמיה של אף מושתל. צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

על פי הניתוח של המומחים, העתיד של התעשייה בהחלט ורוד: יש צפי ליותר השקעות במו״פ, גידול משמעותי במספר הלקוחות הרלבנטיים, קפיצה משמעותי ביישומים ומכשירים רפואיים ופעילות גוברת באקדמיה, שם גובר שיתוף הפעולה עם התעשייה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

תעשיית התלת מימד העולמית מתגייסת למלחמה בנגיף

מי תיאר לעצמו, עד לפני חודש שתעשייה שפועלת בשנים האחרונות, די מתחת לרדאר, ועולה לכותרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share