חדשות חמות
בית / רפואה / שתל אורטופדי של קולפלנט ייוצר באמצעות מדפסת תלת מימד ודיו ביולוגי

שתל אורטופדי של קולפלנט ייוצר באמצעות מדפסת תלת מימד ודיו ביולוגי

Share

איברים מודפסים יוצאים יותר ויותר מחוברות הקומיקס וסרטי המדע הבדיוני ועוברים למציאות היומיומית. הנה לדוגמה, חברת קולפלנט (הישראלית) מדווחת שחתמה על הסכם עם חברת מכשור רפואי מהמובילות בעולם, לפיתוח אבטיפוס לשתל אורטופדי, שמבוסס על הדפסת תלת מימד עם הדיו הביולוגי שפותח ע”י קולפלנט.

קולפלנט כבר קיבלה לפני כחודש הזמנה ראשונה לאספקת דיו ביולוגי מבוסס קולגן אנושי שפותח על ידה והיא תספק את הדיו הביולוגי לטובת הדפסה בתלת מימד של איברים מצילי חיים. ההזמנה התקבלה מחברת ביוטכנולוגיה גדולה שמעויינת, לדברי קולפלנט, בשיתוף פעולה בפיתוח טכנולוגיה להדפסה בתלת מימד של איברים מצילי חיים כמו כבד, כליות לבלב ריאות ולב.

the3dzone - מגזין הדפסת התלת מימד

יורם גביזון, כתב הדהמרקר, שסיקר את הנושא, אף דיווח כי החברה ציינה שנוסף לשני הסכמים אלה היא מנהלת מגעים לאספקת דיו ביולוגי עם חברות בינלאומיות ומכוני מחקר שפועלים בתחום הדפסת איברים ורקמות. ״הבחינה נערכת מתוך ההערכה שהחלבון קולגן הוא מרכיב בסיסי ומשמעותי ברקמות החיבור בגוף האדם, ולכן הוא אבן בניין טובה ליצירת דיו ביולוגי לשם הקמת פיגומים תלת ממדיים בשילוב עם תאים אנושיים או חלבוניים רפואיים למטרות ריפוי״ אומר גביזון ומציין כי על פי נתוני משרד הבריאות האמריקאי, שקולפלנט ציטטה, מספר הממתינים בארה”ב להשתלת איברים קריטיים להצלת חיי אדם – כמו כליה, כבד ולבלב – הוא 117 אלף. הביו דיו הוא מרכיב משמעותי בשוק ההדפסה הביולוגית התלת מימדית, המוערך ב-1.8 מיליארד דולר ב-2022 וצפוי לצמוח משמעותית עם המשך הבשלת טכנולוגיית ההדפסה.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

תעשיית התלת מימד העולמית מתגייסת למלחמה בנגיף

מי תיאר לעצמו, עד לפני חודש שתעשייה שפועלת בשנים האחרונות, די מתחת לרדאר, ועולה לכותרות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share