חדשות חמות
בית / אופנה / האם מהפיכת הבגדים המודפסים בתלת מימד בדרך אלינו?

האם מהפיכת הבגדים המודפסים בתלת מימד בדרך אלינו?

Share

דיבורים על בגדים שיודפסו במדפסות תלת מימד ישנם לא מעט בתקופה האחרונה ודוגמאות לשיתופי פעולה בין מעצבי אופנה ויצרני מדפסות תלת מימד הם כבר חזון נפוץ. ובעצם למה לא? החזון של בגדים שמותאמים בדיוק, אבל, ב ד י ו ק  לגוף שלנו הולך ומתקרב.

אבל, לפני שהחלום מתגשם, צריך לקרות משהו בעולם הטכנולוגי. מחומרים ועד למדפסות והתוכנות שירוצו עליהן. וכאן נכנסת לתמונה חברת  Body Labs האמריקנית, שהשיקה זה מכבר גרסת ביטא של ה- BodyKit, סט שלם של API לווירטואליזציה וסימולציה של גופים אנושיים. המטרה: לאפשר לתכנן בגדים להדפסה בתלת מימד, אבל, לא רק. אניש החברה גם חולמים להשיק אפליקציות שיתאימו גם לתחומי הכושר, בריאות, ארגונומיה, משחקי מחשב ותחומים נוספים בהם יש חשיבות רבה לניתוח מדוייק של הגוף האנושי.

גרסת ביטא של ה- BodyKit, סט שלם של API לווירטואליזציה וסימולציה של גופים אנושיים
גרסת ביטא של ה- BodyKit, סט שלם של API לווירטואליזציה וסימולציה של גופים אנושיים

the3dzone-dress2

היישום הנסיוני מאפשר כיום למשתמשים ליצור מודלים תלת מימדיים מסריקות או ממדידות ולבצע מגוון פעולות על הגופים הללו. כאשר ישולבו הכלים בפלטפורמה עסקית, ניתן יהיה לייצא מודלים של גופים אנושיים, ל’העמיד’ אותם איך שרק רוצים וכמובן להדפיסם בתלת מימד, ליצור מודלים אישיים ו’לשחק’ איתם, לארגן בדים ולהלבישם על הדמויות ולבחון מה קורה לבגדים בתנוחות שונות של הגוף.

the3dzone-dress3

באחד משיתופי הפעולה המוקדמים של החברה, התחברה Body Labs לחברת העיצוב בתלת מימד Nervous System לטובת יצירת השמלה הקינמטית – שמלה מודפסת המותאמת במדוייק למידות הלובשת…

השמלה הקינמטית - שמלה מודפסת המותאמת במדוייק למידות הלובשת
השמלה הקינמטית – שמלה מודפסת המותאמת במדוייק למידות הלובשת

ואיך אומר ביל אופארל, המנכ”ל? זהו עתיד האופנה, הן בעיצוב והן בייצור”.

Share

אודות donitza

Check Also

CASTOR ממשיכים לקטוף פרסים

אחרי שזכה בתחרות קולר השנתית של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, לסטארט-אפים בתחילת דרכם, קטף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share